• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83350

عضو حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت نباید همه انرژی خود را بر روی مذاکرات بگذارد، گفت: دولت باید به مسائل داخلی توجه و از ظرفیت‌های موجود داخل کشور استفاده کند چرا که در غیر این صورت نمی‌توانیم بر مشکلات غالب شویم.

به گزارش اقتصادتایمز، حمیدرضا ترقی عضو حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو فارس، با اشاره به کارشکنی فرانسه در روند مذاکرات ایران و ۱ + ۵ گفت: مطمئناً لابی صهیونیستی بر روی مواضع دولتمردان فرانسه تأثیر گذاشته و آنها به نمایندگی از اسرائیل در این مذاکرات حاضر شده بودند.

وی با بیان اینکه امیدی که الان به نتیجه مذاکرات بسته شده، امید به سراب است، تأکید کرد: در حال حاضر به غیر از تکیه بر ظرفیت‌های داخلی راه دیگری برای پیشرفت و توسعه کشورمان وجود ندارد زیرا بر فرض اگر نتیجه مذاکرات در آینده هم مثبت باشد و بعضی از تنش‌ها کاهش پیدا کند خوشبینانه است که ما تصور کنیم غرب دست از دشمنی و کارشکنی علیه ایران برمی‌دارد و ما به راحتی می‌توانیم همه مشکلات خودمان را از طریق مذاکرات حل کنیم.

عضو حزب مؤتلفه اسلامی بر همین اساس ادامه داد: به نظر می‌رسد که دولت نباید همه انرژی خود را بر روی مذاکرات بگذارد و بیش از پیش باید به مسائل داخلی توجه و از ظرفیت‌های موجود داخل کشور استفاده کند که اگر این اتفاق نیفتد ما نمی‌توانیم بر همه مشکلات غالب شویم.

ترقی با اشاره به حمایت‌های مقام معظم رهبری از هیئت مذاکره‌کننده ایرانی خاطر نشان کرد: این حمایت‌ها به این دلیل بود که تجربه جدید با تمام قوا و پشتیبانی کامل کسب شود که اگر حتی مذاکرات به نتیجه هم نرسد کسی نتواند بهانه بیاورد که حمایت لازم از هیئت مذاکره‌کننده ایرانی صورت نپذیرفته است.

وی بر همین اساس متذکر شد: این تجربه خوبی برای نسل جوان و کسانی است که با لبخند غربی‌ها خیلی زود فریب می‌خورند، چرا که نشان می‌دهد جوهره غربی‌ها قابل اطمینان و اعتماد نیست و به نظر می‌رسد که این حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از مذاکرات زمینه بهانه‌جویی را از همه کسانی که می‌خواهند در آینده راه‌حل مشکلات را در مذاکرات خلاصه کنند، گرفته است.

عضو حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به عزل و نصب‌های اخیر در وزارت علوم و اعتراض نمایندگان به این انتصابات تصریح کرد: این طبیعی است که مجلس به این انتصابات واکنش نشان دهد چرا که صداقت وزرا برای نمایندگان اهمیت داشته و یک امتیاز محسوب می‌شود و اگر وزیری با نمایندگان مجلس برخلاف صداقت رفتار کند طبیعتاً با چالش‌های زیادی روبرو خواهد شد و در مناسبات دولت و مجلس نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت در نتیجه اگر وزرا خلاف صداقت عمل کنند به صلاح دولت و مجلس نیست.

ترقی با بیان اینکه نمایندگان از حقوق نمایندگی و نظارت بر وزرا برخوردار هستند، خاطر نشان کرد: چنین اعتراض هایی نشانه تندروی نیست چرا که مجلس از جانب مردم موظف است که بر عملکرد دولت و حسن اجرای قوانین نظارت کند و اگر این وظیفه‌اش را به درستی انجام ندهد در حق مظلوم ظلم کرده و اعمال حق حاکمیت مردم را خدشه‌دار کرده است و بنابراین باید در باربر مردم پاسخگو باشد.

ارسال نظر