• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82451

نماینده مجلس فدرال برزیل در دیدار با رئیس گروه دوستی - پارلمانی ایران و برزیل، از آمادگی مجلس برزیل برای توسعه روابط سیاسی، صنعتی، اقتصادی و فناوری با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، «کلودیو کاژادو» نماینده مجلس فدرال برزیل با عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی - پارلمانی ایران و برزیل در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس گروه دوستی - پارلمانی ایران و برزیل در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش مؤثر و مثبت گروه‌های دوستی - پارلمانی ایران و برزیل، آمادگی کامل برای حمایت از گسترش و توسعه مناسبات پارلمانی دو جانبه با کشور برزیل را دارد.

وی افزود: با توجه به تحولات و پیشرفت‌های اخیر ایران در عرصه‌های علمی و فناوری و روند رو به رشد اقتصادی برزیل، ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط دو کشور پدید آمده است که نیازمند مساعی مشترک برای استفاده و آزادسازی آنها هستند.

مصری در ادامه با اشاره به پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: غرب و قدرت‌های استکباری در برخورد با استفاده از انرژی هسته‌ای دارای استانداردهای دوگانه هستند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای از حقوق اصلی ملت ایران است و این مبنای مذاکرات ایران حول پرونده هسته‌ای است.

نماینده مجلس فدرال برزیل نیز در این دیدار از آمادگی مجلس برزیل برای توسعه روابط سیاسی، صنعتی، اقتصادی و فناوری خبر داد و گفت: پارلمان و دولت برزیل اعتقاد دارند که فضای قابل توجهی در تمام عرصه‌ها بر گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است.

«کاژادو» در پایان این دیدار گفت: مبنای سیاست خارجی برزیل احترام به اراده ملت‌ها، عدم دخالت در اداره سایر کشورها و حل مشکلات پدید آمده میان کشورهای مختلف بر اساس راه حل‌های مسالمت‌‌آمیز است و بر همین اساس نیز آمادگی گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران را نیز دارد.

ارسال نظر