• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82376

اسداللهی گفت: آقای فانی فردی پاک و مضلوم است که تمامی مدارج علمی را در وزارت‌خانه‌ی آموزش و پرورش طی کرده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، غلامرضا اسداللهی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در صحن علنی امروز(یکشنبه) گفت: بسیاری از صاحب‌نظران تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را به عنوان بزرگترین فصل مشترک دولت و مردم معرفی می‌کنند؛ به همین علت سزاوار است دولت آقای روحانی تهمیدات لازم را برای توسعه این وزارت‌خانه به کار گیرد تا این وزارت خانه با حمایت مجلس و دولت بتواند رسالت بزرگ خود را در تربیت نسل آینده و تامین منابع انسانی به عنوان موتور محرکه توسعه کشور به کار گیرد.

اسداللهی با بیان اینکه طبق اعلام معاونت نظارت مجلس، برنامه‌های ارائه شده فانی در راستای اسناد بالا دستی برنامه‌ی پنجم توسعه و سند چشم انداز ۱۴۰۴ تطابق دارد، گفت: انتقادات مطرح شده در راستای تحقق سند چشم انداز است، درست نیست.

وی همچنین با بیان اینکه در برنامه‌ی فانی مواردی در خصوص مهارت آموزی آموزشهای فنی و حرفه‌ای به دانش آموزان ارائه شده است گفت: برنامه‌های ایشان تاکید ویژه‌ای بر کسب مهارت‌ها و تامین نیازهای صنفی دانش آموزان دارد.

نماینده مردم تربت جام مهمترین مولفه و ویژگی‌ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را اشتغال مثتمر در این وزارت‌خانه از سال ۴۹ تاکنون خواند و گفت: آقای فانی فردی پاک و مضلوم است که تمامی مدارج علمی را در وزارت‌خانه‌ی آموزش و پرورش طی کرده است.

اسدالهی در پاسخ به پرسش مطرح شده مبنی بر این که ارزیابی وزیر پیشنهادی از نظام ۶-۳ - ۳چیست؟ گفت: آقای فانی با توجه به اینکه قبل از سرپرستی وزارت آموزش و پرورش در کمیته تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی مسئولیت داشتند در راستای برنامه ریزی یکی از افراد بودند و خودشان نیز جزو برنامه‌ریزان نظام ۶-۳ - ۳ بودند. ایشان قطعا در طول سه ماهه دوران سرپرستی نیز ارزیابی لازم را از این موضوع کسب کردند.

اسداللهی همچنین گفت: اگر بخواهیم که آموزش و پرورش به رسالت خود عمل کند دولت و مجلس باید پشتیبانی لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: ما انتظار داریم که آقای فانی ایرادات گذشته در مورد تامین منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش را رفع کرده و ساماندهی نماید.

اسد الهی با بیان اینکه در باب تامین نیروی انسانی در مناطق محروم مشکلات عدیده‌ای وجود دارد، افزود: انتظار می‌رود وزیر بعد از وزیر شدن برنامه‌های لازم را عملیاتی کنند.

ارسال نظر