• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89586

بزرگترین نمایشگاه اختصاصی بازرگانی و صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در بندر «آکتائو» قزاقستان برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادتایمز، این نمایشگاه توسط استانداری مازندران و با هدف به نمایش گذاشتن توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مواد و مصالح ساختمانی، صنایع نفت و گاز، تجهیزات ساخت اسکله و سیلو، صنایع چرم، خدمات فنی و مهندسی، پتروشیمی، صنعت گردشگری و هتلداری، محصولات و مواد غذایی، لوازم خانگی، خودرو، ادوات و تجهیزات کشاورزی، صنایع گلخانه‌ای و صنعت دام و طیور برگزار می‌گردد.

در این رابطه «محمود ادیب» سرکنسول ایران در بندر آکتائو قزاقستان در مصاحبه‌ با رسانه‌ها گفت: روند توسعه بندر آکتائو و بازار ساخت و ساز در این منطقه باعث شده بیشتر مصالح ساختمانی مختلف از ایران وارد این بندر شود و بندر آکتائو تنها بندر بازرگانی بین‌المللی قزاقستان است و اتصال راه‌آهن ایران– ترکمنستان به این بندر، ارتباطات زمینی به ایران را از طریق خاک ترکمنستان فراهم کرده است.

ادیب در ادامه گفت: استان «مانگستائو» قزاقستان به عنوان مرکز انرژی این کشور محسوب شده و 25 درصد ذخایر نفت و گاز قزاقستان در این منطقه قرار دارد و با تمامی این مزیت‌ها و با توجه به توان و دانش متخصصان ایرانی و تولیدات کارخانجات کشور، برای برگزاری نمایشگاه و حضور فعال در منطقه اقدام کردیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بندر آکتائو زمان برگزاری این نمایشگاه را از 31 تیرماه تا سوم مرداد اعلام کرد و اظهار امیدواری نمود که در زمان برگزاری نمایشگاه فعالان، بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه با توانمندی‌های تولیدی و فنی متخصصان ایران آشنا شوند.

بندر آکتائو قزاقستان در شمال غرب این جمهوری قرار دارد و از طریق دریای خزر با کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ترکمنستان، روسیه و جمهوری آذربایجان همسایه است.

ارسال نظر