• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86316

ایرلاین‌های دنیا، بر اساس کیفیت خدماتی که به مسافرانشان ارائه می‌کنند، امتیازاتی را به خود اختصاص می‌دهند که آنها را در رده‌های مختلف جای می‌دهد. خدماتی چون خدمات رفاهی و تفریحی که برای راحتی بیشتر مسافران، به‌خصوص مسافران رده بیزنس و فرست کلاس در نظر گرفته می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از باشگاه خبرنگاران، بی‌شک صنعت هوانوردی دنیا، به سمت و سویی می‌رود که هیچ پایانی برای کمیت‌ها و کیفیت‌های آن قابل تصور نیست.

اگر زمانی پروازهای کوتاه و طولانی مدت، امری کسالت‌بار و خسته‌کننده بود، امروزه تعدد ابزارهای سرگرمی مثل اینترنت و موسیقی و فیلم، باعثشده تا مسافران در حین سفر، اوقات مفرحی داشته باشند.

در پروازهای بین قاره‌ای که گاه ساعت‌ها طول می‌کشد، امکانات کاملی حتی برای خواب مسافران پیش‌بینی شده است. طولانی‌ترین مسیر هوایی دنیا در حال حاضر، مسیر سنگاپور به لس‌آنجلس است که ۱۸ ساعت و نیم به طول می‌انجامد، آن هم با یک پرواز بدون توقف. به همین خاطر ایرلاین‌های لوکس، برای مسافران ویژه خود، فضاهایی را در نظر گرفته‌اند که این زمان را به‌راحتی بخوابند یا با وسایل گوناگون سرگرم باشند.

هر ساله ایرلاین‌های برتر، از صندلی و کابین‌های جدیدی برای رده‌های مختلف مسافران خود رونمایی می‌کنند. صندلی و کابین‌هایی که امکانات آنها هر روزه متنوع‌تر و بیشتر می‌شود. در کنار استفاده از پیشرفت‌های تکنولوژیک، ارائه خدمات مهمانداری مناسب، استفاده از منوهای غذایی و نوشیدنی کامل و مفصل و خدمات فرودگاهی و ویژه نیز مزید بر علت است که برخی از این خطوط هوایی، از رقبای خود متمایز باشند و رقابت میان ایرلاین‌های لوکس، تبدیل به رقابتی بی‌پایان شود. رقابتی که هرچند هزینه‌هایی برای صاحبان این شرکت‌ها در بر دارد، ولی برنده نهایی آن، مسافرانی خواهند بود که در جستجوی خدمات بیشتر و بهتر برای سپری کردن یک پرواز امن و راحت هستند.

در رده‌بندی ۱۰ پرواز لوکس دنیا، شاهد قرار گرفتن نام‌هایی با سابقه بیش یا نزدیک به یک قرن مانند بریتیش ایرویز و خطوط هوایی تازه‌وارد اما جسور مانند امارات با سابقه کمی بیش از دو دهه هستیم. خطوطی که در رقابت برای ربودن گوی سبقت و جذب مشتریان خاص، از هیچ‌ چیزی فروگذار نیستند.

این مطلب نگاهی است به خدمات ایرلاین‌های برتر دنیا و دستاوردهایی که در این زمینه داشته‌اند.

کانتاس

این ایرلاین که در کوئینزلند و در سال ۱۹۲۰ بنا نهاده شده، بزرگترین شرکت هواپیمایی استرالیا برای سفرهای داخلی و بین‌المللی است. کانتاس در واقع یک ایرلاین پیشرو در زمینه پروازهای راه‌دور و طولانی است و ۵۴ پرواز به مقصدهایی در استرالیا و ۲۷ مقصد بین‌المللی دارد. این ایرلاین، اولین پرواز بدون توقف از ملبورن به لس‌آنجلس را در سال ۱۹۹۹ انجام داد. هواپیماهای کانتاس، شما را وادار به لذت بردن از نشستن یا خوابیدن بر صندلی‌هایی از چرم خواهد کرد. در این پروازها، علاوه بر دسترسی به مجموعه‌ای از وسایل سرگرمی، در صورتی‌که مایل باشید می‌توانید از کیت‌های آرامش‌بخش و محصولات مراقبت از پوست و ماسک چشم استفاده کنید و حتی یک مجموعه لباس خواب دریافت کنید تا در کابین‌هایی که در بخش‌های فرست کلاس و بیزنس کلاس در اختیار دارید، به استراحت بپردازید.

ویرجین آتلانتیک

این شرکت، متعلق به میلیاردر انگلیسی، سر ریچارد برانسون است و در سال ۱۹۸۴ تأسیس شده است. ویرجین، یکی از قویترین ارائه‌دهندگان خدمات به مشتریان کلاس یک است. صندلی‌های جادار و تختخواب‌شوی این ایرلاین، به‌شکل شگفت‌انگیزی جادار و راحت هستند. ویرجین آمریکا، شرکت هواپیمایی دیگری مستقر در کالیفرنیا است که در پروازهایش، کرایه‌های مناسب، خدمات topnotch و مجموعه‌ای از امکانات سرگرم‌کننده ارائه می‌دهد و در حال بازسازی مسافرت هوایی داخلی است. در ناوگان گسترده این شرکت، اینترنت، صندلی‌های چرمی سفارشی، ابزارهای چند رسانه‌ای و یک صفحه نمایش لمسی بر هر صندلی، در اختیار مهمانان قرار دارد و پیشنهادهای سرگرم‌کننده بی‌شماری برای مسافران در نظر گرفته شده است.

کاتای پاسیفیک

شرکت هوایی کاتای، با چشم‌انداز به‌صورت " بهترین شرکت هواپیمایی " تأسیس شده و دفتر مرکزی آن واقع در هنگ‌کنگ است. ارائه خدمات محموله‌‌ای به بیش از ۱۱۰ مقصد در سراسر جهان، از جمله خدمات این شرکت هنگ‌کنگی است. شرکت هواپیمایی کاتای، به دنبال توسعه صنعت حمل و نقل هوایی هنگ‌کنگ و صعود موقعیت این کشور به‌عنوان یک قطب حمل و نقل منطقه‌ای است. در سال ۲۰۰۶ مجله حمل و نقل جهانی، این خط هوایی را به‌عنوان خط هوایی سال برگزید.

شرکت کاتای پاسیفیک از طرح خود برای مجهز کردن کل ناوگان هواپیماهای خود به اینترنت پرسرعت، خدمات تلفن همراه و حتی سامانه پخش زنده تلویزیون، در سال ۲۰۱۲در پروازهای خود استفاده کرد. شبکه پهنای باند اینترنتی با سرعت پنجاه مگابایت در هواپیماهای این شرکت، نصب شده است.

هواپیمایی تایلند

تایلند ایرویز در سال ۱۹۶۰ با پروازهای خارجی افتتاح شد و پروازهای بین قاره‌ای را در سال ۱۹۷۱ به‌راه انداخت. بعد از گذشت ۴۰ سال متوالی، این شرکت از جمله شرکت‌های هوایی سودآور در این حوزه است. سیاست بعدی شرکت، قرارگیری در زمره شرکت‌های هوایی لوکس بود که به‌سرعت محقق شد و سال‌هاست که این هواپیمایی، در لیست خطوط لوکس هوایی قرار دارد. این هواپیمایی، با شعار " ذهن و بدن سالم " یکی از بهترین خطوط هوایی آسیا و دنیا در زمینه ارائه خدمات متنوع است؛ از صندلی‌ها و کابین‌های راحت گرفته تا وعده‌های غذایی شگفت‌انگیز، در سفر با این خط هوایی، در انتظار مسافران است.

تایلند به واسطه گردشگر پذیر بودنش به خوبی از این ایرلاین لوکس بهره برده است.

خطوط هوایی نیوزیلند

خطوط هوایی نیوزیلند، با ابتکاراتی مثل قرار دادن جوایز زیر کمربند مسافران، در سال ۲۰۱۰ جایزه جهانی حمل و نقل هوایی را کسب کرد. این هواپیمایی، به دلیل ارائه خدمات استثنایی و امکانات رفاهی لوکس به مشتریان، در رده ده شرکت برتر هوایی قرار دارد. هواپیمایی نیوزیلند، صندلی‌های درجه یک مجهز به مانیتورهای ۲۲ اینچی لمسی دارد که تبدیل به یک تخت‌خواب ۱۸۰ سانتی‌متری می‌شوند. اسباب سرگرمی مسافران، با یک لیست گسترده از نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی و بازی فراهم می‌شود. لیست غذا در این هواپیمایی، بسیار متنوع است؛ از دنده با پخت ملایم تا استیک و غذاهای دیگر. این شرکت هواپیمایی، در سال ۱۹۴۰ تأسیس شد و هم اکنون با بیش از ۱۰۰ هواپیما، به ۵۳ مقصد در سراسر دنیا پرواز می‌کند.

خطوط هوایی سنگاپور

برای خطوط هواییِ در حال گسترش سنگاپور، به‌زودی این امکان مهیا می‌شود که بتوانند ادعا کنند بزرگترین هواپیمای جهان را در اختیار دارند. در سال ۲۰۰۶ آنها اولین قرارداد خرید ایرباس مدل A۳۸۰ را منعقد کردند، هواپیمایی که قادر به حمل تا ۵۵۵ مسافر است. تجربه کلاس لوکس این هواپیمایی، حتی بدون luxuriousness A۳۸۰ نیز شگفت‌انگیز است. SkySuites های مناسب در هواپیماهای این شرکت، در واقع یک کابین راحت و مجهز هستند و شما در صندلی‌های گهواره‌ای و چرمی این هواپیماها، تجربه جدیدی از پروازهای لوکس خواهید داشت. در تازه‌ترین اقدام صورت گرفته توسط خطوط هوایی سنگاپور، این شرکت از کابین‌های درجه یک خود رونمایی کرد که توسط طراحان مطرح شرکت BMW طراحی شده‌اند.

بریتیش ایرویز

موتور هواپیماهای رولز رویس، همچون افسانه هستند و این افسانه، در ترکیب با کابین‌های مجهز و لوکس بریتیش ایرویز، تلفیقی از آسایش و ایمنی را به مسافران هدیه خواهد کرد. بریتیش ایرویز، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی انگلستان و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان است. این شرکت، رکورددار انجام پرواز بر فراز اقیانوس اطلس است. در سال ۱۹۳۵ تعدادی از شرکت‌های هوایی خصوصی و کوچک انگلیسی، در هم ادغام شدند و شرکت هواپیمایی خصوصی بریتیش ایرویز را شکل دادند. کابین‌های لوکس این هواپیمایی، در واقع فضاهای چندکاره‌ای هستند برای کار و استراحت. بریتیش ایرویز با استفاده از ناوگانی متشکل از ۳۶۳ هواپیما به ۲۲۲ مقصد در دنیا، خدمات پروازی خود را ارائه می‌کند. این ایرلاین، چند دهه است که در لیست ده هواپیمایی برتر دنیا قرار دارد.

امارات

هواپیمایی امارات، با تنها دو هواپیما، در سال ۱۹۸۵ کارش را آغاز کرد. اما در یک دهه اخیر، تبدیل به یکی از لوکس‌ترین ایرلاین‌های دنیا شد. هواپیمایی امارات در ناوگان خود، بیش از ۱۷۷ هواپیمای بوئینگ و ایرباس مدرن دارد که برای پرواز به ۱۲۵ مقصد در بیش از ۷۰ کشور استفاده می‌شوند. امارات، جوانترین ناوگان مسافربری جهان را دارد و در هفته، از این خط هوایی، بیش از ۱۲۰۰ پرواز، دبی را به مقاصدی در شش قاره جهان ترک می‌کند. شما در این پروازها با در اختیار داشتن کابین‌ها و یا صندلی‌های راحت، غذای با کیفیت، سرگرمی‌های متعدد و خدمات عالی، سفری راحت و به یادماندنی را تجربه خواهید کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شد.

خطوط هوایی ژاپن

از زمان تأسیس در سال ۱۹۵۱ تاکنون، این شرکت به یکی از برترین خطوط هوایی دنیا در زمینه آسایش و ایمنی مسافران تبدیل شده است. این ایرلاین که اختصاراً جال خوانده می‌شود، برای راحتی مسافران، اثاثیه و لوازم داخلی هواپیماهایش از جمله صندلی‌های چرمی و کابین‌های درجه یک را به شرکت سازنده مبل POLTRONA Frau سفارش داده است. اثاثیه یا لوازم داخلی هواپیماهای این شرکت، تضمین کننده آسایش مسافران در بیداری یا خواب است. طبق عادت ژاپنی‌ها، شما اینجا هم امکان سفارش غذاهای سنتی کیوتو یا انواع غذاهای غربی را دارید و برای هر دو ذائقه، منوی جداگانه‌ای وجود دارد. در هواپیمایی جال، علاوه بر آسایش و رفاه، خدمات غذایی هم در سطحی بالا ارائه می‌شود.

خطوط هوایی سوئیس

شرکت سوئیس ایر در سال ۱۹۳۱ آغاز به‌کار کرد و اکنون یکی از برندهای معتبر صنعت حمل و نقل هوایی است. خطوط هوایی سوئیس، شهرت دیرینه خود را به‌واسطه بهره‌وری و حسن نیت در ارائه خدمات خاص به‌دست آورده است و تاکنون شهرت خود را به‌عنوان یکی از بهترین خطوط هوایی دنیا حفظ کرده است.

با توجه به تعداد فراوان گردشگرانی که مقصد سفرهای خود را از طریق پروازهای سوئیس انتخاب می‌کنند و همچنین کلاس این مسافران از این ایرلاین، خدمات لوکس انتظار می‌رود. کابین‌های درجه یک این هواپیمایی به واسطه فضایی که در اختیار مسافر می‌گذارد و همچنین خدمات ارائه شده به مسافران، همواره در میان ده کابین لوکس هواپیماهای دنیا قرار دارد. هواپیمایی سوئیس، علاوه بر ارائه خدمات سرگرمی به مسافران، همواره خدمات نوآورانه‌ای هم دارد؛ از جمله نصب دو دوربین در جلو و زیر هواپیما و پخش تصاویر آن از مانیتور مسافران برای تماشای دنیای بیرون. فرودگاه زوریخ به عنوان فرودگاه اصلی و میزبان پروازهای سوئیس ایر شناخته می‌شود. این هواپیمایی با استفاده از ۷۶ هواپیما به ۱۵۷ مقصد پرواز برگزار می‌کند.

ارسال نظر