• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89634

مدیرکل بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن خبر داد

مدیرکل بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با اشاره به راه‌اندازی نرم افزار ترسیم برنامه حرکت قطار، از امکان گزارش‌گیری وسیع و روز‌آمد از تردد قطارها در ‌شبکه ریلی با بهره‌گیری از این نرم افزار خبر داد.

‌به گزارش اقتصادتایمز به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران‌ ابراهیم محمدی‌ اظهار داشت: در برنامه قدیم تردد قطار‌ها فقط نمایش به صورت محوری از ترکیب چهار ناحیه امکان پذیر بود و قابلیت نمایش گراف مادر موجود نبود.

وی به ه راه‌اندازی نرم افزار ترسیم برنامه حرکت قطار اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از این برنامه و با توجه به توسعه خطوط، در حال حاضر با انتخاب هر تعداد ناحیه یک محور ایجاد شده و اطلاعات ذخیره می‌شود.

وی افزود: این نرم افزار که توسط بخش خصوصی طراحی شده است در اردیبهشت 94 در گروه مهندسی کنترل ترافیک راه‌آهن راه‌اندازی شده است.

به گفته محمدی با بهره‌گیری از این برنامه، ارائه گرافیکی حرکت قطارها در بازه یک ماهه امکان پذیر گشته و نیز قابلیت مشاهده و رهگیری لکوموتیوها به صورت تکی و یا بر حسب چند نوع لکوموتیو و نیز جستجوی قطارها بر اساس مؤلفه‌های خاص فراهم شده است.

وی افزود: با بهره گیری از نرم‌افزار ترسیم برنامه حرکت قطار به راحتی می‌توان چندین قطار را با وارد کردن شماره آنها رویت و اختلاف، تاخیر و یا تقدم حرکت قطارها را مشاهده کرد.

محمدی با اشاره به سایر اختلافات این برنامه با برنامه قبلی گراف اضافه کرد: نمایش و گزارش‌گیری سرعت متوسط قطارها در هر پلاک، مسدودی‌ها، قابلیت شخصی‌سازی صفحه گراف با توجه به وضعیت کاربر، سطح‌بندی قطارهای باری، امکان ذخیره‌سازی گراف و سطح بندی دسترسی شرکت ها به گراف از جمله این تفاوت‌ها است.

بنابراین گزارش نرم افزار ترسیم برنامه حرکت قطار (‌گراف‌نفیس‌) قابلیت‌هایی نظیر تفکیک باری و مسافری، زوج و فرد و علت توقف قطارها با دلایل کلاسه شده‌ نظیر خط، علائم و لکوموتیو‌ را دارا است.

ارسال نظر