• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89625

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه با بیان اینکه دولت نمی‌تواند حتی تا ۱۰ سال آینده در زمینه توسعه زیرساخت‌های کشور سرمایه‌گذاری کند، گفت: ارقامی که به عنوان بدهی دولت به پیمانکاران گفته می‌شود مربوط به پروژه‌های ملی است و و اگر پروژه‌های استانی و قراردادهای آتی را نیز به آنها بیافزاییم رقم زیادتر می‌شود.

به گزارش اقتصادتایمزبه نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی ‌در مراسم افتتاح پژوهشکده مالی و اقتصادی مسکن و حمل و نقل در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی‌ با بیان اینکه دولت نمی‌تواند حتی تا 10 سال آینده در زمینه توسعه زیرساخت‌های کشور سرمایه‌گذاری کند، بیان کرد: در بهترین حالت حتی اگر روزانه سه میلیون بشکه نفت بفروشیم باز هم درآمدهای دولت برای توسعه زیرساخت‌ها کافی نیست.

وی تأکید کرد: خوب است که مرکز تحقیقات و پژوهشکده مالی و اقتصادی وابسته به آن، چند گزینه خوش‌بینانه، بدبینانه و میانه برای وضعیت سرمایه‌گذاری دولت در زیرساخت‌ها طراحی کند.

‌وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: آنقدر عقب‌‌ماندگی در زیرساخت‌های کشور داریم که با بودجه عمومی نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم؛ به عنوان مثال اگر بیاییم تنها قراردادهایی که دولت امضا کرده و انجام آنها را متعهد شده، بررسی کنیم اعداد و ارقام فوق‌العاده بزرگی به دست می‌آید که در زمره بدهی‌های آتی دولت شمرده می‌شود.

وی افزود:‌ اعداد و ارقامی که به عنوان بدهی‌های دولت به پیمانکاران گفته می‌شود تنها مربوط به پروژه‌های ملی هستند و اگر پروژه‌های استانی و قراردادهای آتی را نیز به آنها اضافه کنیم حجم بدهی‌های دولت بسیار گسترده‌تر از این ارقام خواهد بود.

آخوندی با اشاره به دغدغه مردم، رهبری، دولت و مجلس در خصوص آینده زیرساخت‌های حمل و نقل کشور اضافه کرد: باید آینده‌ای از زیرساخت‌های حمل و نقل کشور در همه زمینه‌های ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی طراحی و ارائه شود.

وی به موضوع نگهداری جاده‌های ایران اشاره کرد و گفت: زمانی کل جاده‌های کشور 14 هزار کیلومتر بود ولی الان حدود 217 هزار کیلومتر جاده اعم از خاکی روستایی تا آزاد راه داریم که نگهداری آنها منابع زیادی می‌طلبد و هرساله باید کل بودجه کشور را صرفاَ به نگهداری جاده اختصاص دهیم.

آخوندی همچنین موضوع نظام درآمدی حمل و نقل کشور را از دیگر موضوعات مورد نیاز برای بررسی در پژوهشکده مالی و اقتصادی مسکن و حمل و نقل ذکر کرد و افزود: باید دید از چه بخش‌هایی از حمل و نقل (جاده‌ها) کشور می‌توان درآمد داشت؛ عوارض گرفتن از تمام بارنامه‌ها بهترین روش است یا باز هم با وجود این کار فرار مالیاتی داریم؟

وزیر راه و شهرسازی همچنین بر لزوم تهیه مدلی برای تامین مالی توسعه زیربناهای حمل و نقل و مدیریت منابع حمل و نقل تأکید کرد.

ارسال نظر