• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87393

مدیر عامل شرکت هواپیمایی نروژی کم هزینه ایر شاتل قصد دارد هفته آینده در آمریکا با مقامات بویینگ دیدار و در مورد مشکلات هواپیماهای دریم لاینر گفت و گو کند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، ایر شاتل که پس از رایان ایر و ایزی جت، سومین ایرلاین کم هزینه بزرگ اروپا است، سال گذشته پروازهای مسافت طولانی خود را آغاز کرد و امیدوار بود از از مصرف بهینه سوخت دریم لاینر سود ببرد اما در پاییز دو هواپیمای دریم لاینر این شرکت به دفعات خراب شدند و ایر شاتل ناچار شد به کرایه هواپیما بپردازد یا پروازهایش را لغو کند.

سومین هواپیمای دریم لاینر ایر شاتل پیش از تعطیلات سال نو در آمریکا زمین‌گیر شد و این شرکت اعلام کرد که قطعات یدکی برای تعویض باید سفارش داده شوند.

دو هواپیمای دریم لاینر نخستی که ایر شاتل خریداری کرده بود، مشکلات هیدرولیکی و الکتریکی داشتند.

مدیران بویینگ در دیداری که سپتامبر گذشته با مقامات این ایرلاین نروژی داشتند، وعده دادند این مشکلات را برطرف می‌کنند. پس از آن این شرکت دو دریم لاینر دیگر برای تحویل در سال ۲۰۱۶ سفارش داد.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رفت دریم لاینر به دلیل ساخته شدن از مواد کامپوزیتی سبک و موتورهای پیشرفته ای که مصرف سوخت را به میزان ۲۰ درصد کاهش می‌دهد، صنعت هواپیمایی را متحول کند اما با مشکلات متعددی از جمله آتش گرفتن باطری روبرو شد که ممنوع پرواز شدن این هواپیما به مدت چند ماه در سال ۲۰۱۳ را به دنبال داشت و بویینگ را ناچار کرد یک سیستم باطری جدید طراحی کند.

ارسال نظر