• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87389

با لغو شمار دیگری از پروازها در روز دوشنبه، تعداد پروازهای ایرلاین‌های آمریکایی که به دلیل بارش سنگین برف ناچار به تغییر برنامه پروازشان شدند از ۹ هزار مورد در چهار روز گذشته فراتر رفت.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، دپارتمان هواپیمایی شیکاگو اعلام کرد: بیش از ۱۵۰۰ پرواز از مبدأ و به مقصد فرودگاه‌های اوهر اینترنشنال و میدوی اینترنشنال لغو شده‌اند.

سازمان هواشناسی آمریکا پیش‌بینی کرده که ارتفاع برف در این شهر به ۲۵ سانتیمتر می‌رسد.

موج جدید سرما که در پایان تعطیلات سال نو از راه رسید سرگردانی مسافران در فرودگاه‌های آمریکا را به دنبال داشته و شرکت‌هایی مانند یونایتد ایرلاینز و جت بلو ایرویز در تلاش برای برنامه ریزی مجدد پروازها هستند.

شرکت فلایت اور که شمار سفرهای هوایی را محاسبه می‌کند، پیش‌ینی کرده روز دوشنبه ۱۴۰۰ پرواز لغو خواهد شد. ایرلاین‌های آمریکایی ۳۱۰۰ پرواز را یکشنبه لغو کردند و بیش از هفت هزار پرواز نیز با تاخیر روبرو شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یونایتد که زیرمجموعه یونایتد کانتیننتال هولدینگز است، بیشترین لغو پروازها را داشته و به مسافران نسبت به احتمال تاخیر در شهرهای بزرگ شامل نیویورک، فیلادلفیا، واشنگتن، شیکاگو، آتلانتا، دیترویت، دنور و نورت کارولینا هشدار داده است.

ارسال نظر