• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87381

معاون شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه قبل از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما باید قانون حقوق مصرف‌کننده ابلاغ شود، گفت: پیش‌نویس حقوق مسافر را آماده و به مقامات ذی صلاح و وزیر راه و شهرسازی ارائه کرده‌ایم تا مراحل نهایی شدن خود را سپری کند.

به گزارشاقتصاد تایمزمحمدرضا خوش‌نویسان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قانون حقوق مصرف‌کننده یا همان حقوق مسافر باید تبیین و به سازمان‌های اجرایی مرتبط شامل شرکت‌های هواپیمایی، سازمان هواپیمایی و سیستم قضایی کشور ابلاغ شود تا در صورت لزوم ملاک و مبنای پی‌گیری شکایت و حقوق مسافران قرار گیرد.

ضرورت ساماندهی کارمزد دفاتر خدمات مسافرتی

وی با بیان این‌که حقوق مسافر در تمام دنیا شناخته شده است، تاکید کرد: شفاف‌سازی مفاد مرتبط با حقوق مسافران ضروری است و اگر این اقدامات زیربنایی صورت نگیرد طبیعی است بحثآزادسازی همانند سم مهلکی خواهد بود که تبعات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

خوش‌نویسان ساماندهی کارمزد دفاتر خدمات مسافرتی را از دیگر موارد و نکات قابل توجه در این زمینه دانست و تصریح کرد: تمام قوانین و فاکتورهای مورد نیاز برای این کار باید شناسایی شوند تا در چارچوب مشخص این برنامه اجرایی شود.

غیرقانونی بودن اعمال شروط سلیقه‌ای برای فروش بلیت‌ هواپیما

معاون شرکت هواپیمایی هما تاکید کرد: صدور بلیت باید بر اساس اصول شناخته شده در دنیا صورت گیرد و از آوردن قوانین غیر قابل قبول برای مسافر خودداری شود.

خوش‌نویسان تاکید کرد: ایرلاین‌ها اجازه ندارند شرط و شروط اختیاری و سلیقه‌ای برای فروش بلیت‌های خود در نظر بگیرند و چارچوب آن باید مورد توافق تمام ایرلاین‌ها باشد.

ایرلاین‌ها حق ندارند در جهت تضییع حقوق مسافر با یکدیگر تبانی کنند

وی با بیان اینکه ایرلاین‌ها حق ندارند در جهت تضییع حقوق مسافر با یکدیگر تبانی کنند، بر ضرورت ابلاغ قوانین ضد تبانی ایرلاین‌ها تاکید و اظهار کرد: این گونه قوانین باید قبل از آزادسازی نرخ بلیت توسط دولت ابلاغ شود که البته مفاد آن موجود است و فقط باید مراحل ابلاغ آن‌ انجام شود و پس از آن می‌توان به سمت آزادسازی نرخ بلیت پیش رفت.

ارسال نظر