• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86366

ابلاغ بخشنامه آزاد‌سازی معاملات خرید و فروش مسکن مهر منتظر تهیه گزارشی جامع از آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر توسط قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، پس از اینکه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در برنامه نگاه یک اعلام کرد، طی چند هفته آینده معاملات مسکن مهر آزاد و بخشنامه آن ابلاغ می‌شود، مقام مستقیم مسئول مسکن مهر به دستور آخوندی موظف شد، یک گزارش کامل از چند و چون پروژه مسکن مهر آماده کند.

بنابراین گزارش، طبق دستوری که وزیر راه و شهرسازی به قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر داده است، قرار بر این شده تا مهرآبادی قائم مقام گزارش کاملی از جزئیات مسکن مهر را آماده و به آخوندی ارائه کند.

مقرر شده تا مسئولان ادارات مسکن و شهرسازی استان‌ها گزارشی کامل از پروژه مسکن مهر را ارائه کنند و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر نیز در بازدیدی که از پروژه‌های مسکن مهر خواهد داشت، گزارش کاملی به وزیر راه و شهرسازی ارائه کند.

آنچه که مشخص است این است که به محض آماده شدن این گزارش، آخوندی بخشنامه و دستورالعمل آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر را ابلاغ خواهد کرد.

آخوندی در خصوص واگذاری مسکن مهر گفت: خرید و فروش مسکن مهر بزودی آزاد می شود و بخشنامه و دستورالعمل آن تا چند هفته دیگر صادر می‌شود، اما چیزی که حائز اهمیت است این است که تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر واگذار شده و حدود ۸۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار مسکن مهر باقیمانده که انتظار می‌رود، تا پایان سال ۹۳ حدود ۸۰ درصد واحدهای مسکونی باقیمانده واگذار شود.

وی تاکید کرد: گفته می‌شود، مردم حق خرید و فروش مسکن مهر را ندارند، چرا حق فروش را ندارند، بنابراین تا چند هفته آینده بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر صادر می‌شود.

ارسال نظر