• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85163

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور تصریح کرد: تا پایان سال قیمت مسکن در سراسر کشور ثابت می‌ماند اما با ورود به سال جدید به تدریج بازار مسکن از رکود فعلی خارج می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزمصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان، با اشاره به اینکه ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی را در بر دارد، اظهار کرد: موافقت‌های اخیر در ژنو بر اقتصاد کشور و رکودی که در بازار مسکن حاکم است تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: موفقیت هسته‌ای در نوسانات طلا، دلار و رکودی که در بازار مسکن حاکم است تاثیرگذاراست و امیدوارم سال آینده با شکوفایی اقتصادی روبرو شویم.

ثبت روزانه ۶۰۰۰ معامله مسکن در کشور

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در پاسخ به اینکه ارزشیابی استان‌ها در بحثاملاک چگونه بوده است؟ خاطرنشان کرد: با توجه به سامانه کد رهگیری که نشان‌دهنده‌ این موضوع است با آمار قابل توجهی در ثبت املاک روبرو هستیم و استان‌های اصفهان، شیراز، تبریز و تهران رکوردد‌ار آمار ثبت معاملات املاک هستند البته این سامانه با کمبودهایی روبرو است که باید حل شود.

وی افزود: هم اکنون آمار ثبت معاملات املاک در کشور ۶۰۰۰ ثبت در روز است.

وجود ۵۰۰۰ مشاور املاک غیر مجاز در کشور

به گفته قلی‌خسروی سامانه املاک و مستقلات با نام کد رهگیری جزو مطالبات مردم قرار گرفته و این سامانه عملکرد خوبی جهت زدودن انجام امور خلاف اسناد مسکن دارد اما انتظارت بر این است که تمامی خلاف‌ها به ثبت برسد تا جایی که با رقم صفر در این مورد روبرو شویم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار کرد: ‌ حدود ۱۱۳ هزار مشاور املاک در کشور وجود دارد که هر شهرستان با توجه به وسعت خود دارای تعداد مشخصی مشاور املاک است البته تعداد مشاوران املاکی که غیر مجاز هستند حدود ۵۰۰۰ مورد است که این افراد با مشکلاتی چون شرکا، صاحبان ملک یا پایان‌کار مواجه هستند و تصمیم بر این است که رؤسای اتحادیه‌ها بررسی لازم را برای جلوگیری از هر گونه حرکت غیر مجاز انجام دهند.

ارسال نظر