• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84081

در پی لغو تحریم واردات قطعات هواپیماهای مسافری، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور گفت: قطعا با کاهش نرخ قطعات هواپیما و هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها در نهایت کاهش نرخ بلیت هواپیما را می‌توان شاهد بود.

به گزارشاقتصادتایمزسیروس باهری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با لغو تحریم‌ واردات قطعات هواپیما طبیعی است مسائل و مشکلات بانکی نیز در مراحل بعدی برطرف و سوخت‌گیری از اروپا نیز ارزان‌تر می‌شود و به دنبال آن کاهش هزینه در بخش‌های مختلف را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توافقات در ژنو موجب شفاف‌سازی و رقابت در محیطی مناسب‌تر در همه حوزه‌ها از جمله صنعت حمل و نقل هوایی می‌شود، افزود: شرکت‌های هواپیمایی ناگزیر هستند سیاستی دنبال کنند که هزینه‌های جاری آنها کاهش یابد که لغو تحریم‌ها فرصتی مهم در این زمینه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تاکید کرد: با لغو گام به گام تحریم‌ها، ایرلاین‌ها در شرایط آزاد و بدون استرس فعالیت می‌کنند و در نهایت بحثنوسازی ناوگان را نیز شاهد خواهیم داشت.

به گفته باهری با توجه به لغو تحریم واردات قطعات هواپیماهای مسافری می‌توان تعداد پروازها را افزایش داد و افزایش مسیرهای پروازی را انتظار داشت.

ارسال نظر