• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84044

معاون ساخت و توسعه شبکه‌ راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از اختصاص حدود ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بزرگراه ساحلی دریای خزر در سال جاری خبر داد و گفت: از این پروژه محدوده گرگان - بجنورد باقی مانده که تا پایان سال ۹۴ به طور کامل افتتاح می‌شود.

به گزارشاقتصادتایمزخیرالله خادمی در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: طول مسیر بزرگراه ساحلی دریای خزر که از آستارا شروع می‌شود و از رشت، ساری، گرگان، بجنورد عبور می کند و به مشهد متصل می‌شود حدود ۱۵۰۰ کیلومتر است که ساخت حدود ۱۴۰ کیلومتر آن باقی مانده است.

وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام کل این پروژه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان به غیر از هزینه کنارگذر شهرهاست.

خادمی با بیان اینکه ساخت این بزرگراه از حدود ۱۷ سال گذشته آغاز شده است، افزود: از کل مسیر، محدوده گرگان به بجنورد باقی مانده که این کریدور ساحلی دریای خزر در واقع مسیر سیاحتی برای کشور است و تا پایان سال ۹۴ به طور کامل افتتاح می‌شود و زیر بار می‌رود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایجاد بزرگراه دریای خزر را موجب روان‏‌سازی ترافیک ساحلی شمال کشور عنوان و اظهار کرد: با توجه به حضور میلیونی مسافران نوروزی در نوار ساحلی استان‏‌های شمالی کشور، ایجاد این بزرگراه دریایی می‏‌تواند موجب هدایت این ترافیک به دریا شود و از تلفات جانی و مالی قابل ملاحظه آن بکاهد.

عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه این طرح علاوه بر ایجاد هزاران شغل مستقیم دارای مزایای متعددی از جمله جذب سرمایه‏ گذاران داخلی و خارجی، کاهش مصرف سوخت و افزایش سرعت جا‏بجایی ساحل‏ نشینان و گردشگران می شود، گفت: افزایش امنیت راه‏‌ها، کاهش تخریب محیط زیست و ترافیک در نوار ساحلی شمال کشور، کاهش حوادثتصادفات در نوار ساحلی و ساماندهی و بهینه‏ سازی سفرها و گردشگری در نوار ساحلی شمال کشور از دیگر مزایای راه‌اندازی این بزرگراه محسوب می‌شود.

ارسال نظر