• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83037

مدیر کل مرکز مدیریت راهها گفت: تا پایان سال سامانه نقشه گرافیکی بر خط راه‌ها با اولویت نصب در محورهای پر تردد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزداریوش امانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم نقشه گرافیکی بر خط راه‌ها را تا پایان سال راه‌اندازی کنیم، اظهار کرد: دستگاهی که قرار است به این منظور خریداری شود گران است و با توجه به این این تکنولوژی وارداتی است در تلاش هستیم بتوانیم نوع بومی آن را تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه اعتباری که برای این پروژه گذاشتیم حدود دو میلیارد تومان است، ابراز امیدواری کرد بتوانیم پنج تا شش دستگاه را در محورهای مختلف تا پایان سال راه‌اندازی کنیم که اولویت با محورهای پرتردد و پرترافیک است.

امانی اتوبان تهران - قم و جاده هزار - فیروزکوه را از جمله اولویت‌ها برای نصب این تابلوها برشمرد و افزود: اگر بتوانیم نقشه گرافیکی را قبل از ورود به جاده اصلی نصب کنیم تا رانندگان بتوانند قدرت انتخاب مسیری کم ترافیک‌تر را داشته باشند.

وی توضیح داد: به عنوان مثال با نصب تابلو در اتوبان تهران - قم، مسافرانی که می‌خواهند به اراک یا اصفهان سفر کنند می‌توانند برآوردی از مسیر داشته باشند که در صورت سنگین بودن ترافیک بودن، از اتوبان تهران - ساوه استفاده کنند.

مدیر کل مرکز مدیریت راهها گفت: در تکنولوژی این سیستم تغییراتی ایجاد می‌کنیم چون در نور آفتاب این تابلوها قابل دید نیستند و باید تمهیداتی در این زمینه اندیشید و با توجه به این‌که دسترسی به سایت ممکن است برای همه امکان‌پذیر نباشد استفاده از تابلوهای گرافیکی و نموداری در جاده‌ها کمک بسیار موثری برای کنترل ترافیک و آگاهی مردم از مسیرها خواهد بود.

امانی اظهار کرد: مردم می‌توانند برای دریافت مسیر و مسافت بهینه با ارسال کد مخابراتی شهر مبدأ و مقصد به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ از مسیر بهینه اطلاع یابند.

ارسال نظر