• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91357

باران و باد شدید در ۱۸ استان کشور طی امروز و فردا

سازمان هواشناسی اعلام کرد باران و باد شدید در ۱۸ استان کشور طی امروز و فردا آغاز می شود

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش‌ها در مناطق شمال غرب آغاز شده و امروز برای شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی، البرز مرکزی، بخش‌هایی از جنوب غرب، مرکز و استان‌های غربی و مرکزی خلیج‌فارس بارندگی خواهند داشت.

وی با بیان این‌که بارش‌ها به تدریج از بعدازظهر به بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور می‌رسد، تصریح کرد:‌ شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی‌شده است. فردا بارش‌ها به مناطقی از شرق، جنوب شرق، کرمان و یزد می‌رسد.

وی افزود: فردا نیز شدت بارش‌ها برای استان‌های گیلان، مازندران، ایلام، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، زنجان ، اردبیل، همدان و لرستان است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این‌که از امشب و از فردا ریزش هوای خنک از ترازهای بالا جو داریم و هوای دما در شمال غرب و غرب خنک‌تر می‌شود، اظهار کرد: امروز و فردا بادهای لحظه‌ای شدید را در بیشتر مناطق کشور داریم و در جنوب غرب پدیده گرد و خاک خواهیم داشت.

 

ارسال نظر