• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90307

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود بانک‌های اطلاعاتی دقیق برای حذف یارانه ثروتمندان خبر داد و در عین حال گفت: درصد خطای حذف یارانه‌بگیران را به ۱۵ درصد می‌رسانیم.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از فارس سید احمد میدری معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره روند حذف یارانه‌ بگیران پس از مصوبه جدید مجلس درباره حذف الزام گفت: این الزام حذف شده اما حذف یارانه‌بگیران، همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های اطلاعاتی دولت برای حذف یارانه بگیران غیرنیازمند دقیق‌تر شده است گفت: سعی می‌کنیم درصد خطای حذف را به 15 درصد برسانیم و دقت حذف آنان 85 درصد باشد که درنهایت با کاهش اعتراضات مواجه باشیم.

میدری با بیان اینکه حذف یارانه‌بگیران ثروتمند کار بسیار دشواری است افزود: اقدامات مهمی در سطح وزارتخانه برای کاهش درصد خطا انجام شده و امید داریم در آینده منابع حاصل از حذف یارانه‌ها در بخش‌های زیربنایی از جمله اشتغال هزینه شود تا انتفاع عمومی ایجاد کنیم.

 علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درباره حذف یارانه ثروتمندان گفته بود به منظور شناسایی بهتر و دقیق‌تر مشمولان، پایگاه اطلاعاتی با دقت بالا را تدوین کردیم که گامی مثبت و پرقدرت اجتماعی محسوب می‌شود؛ در این باره دولت به حذف افراد غیرنیازمند از لیست یارانه‌بگیران اعتقاد راسخ دارد چرا که یارانه مستحق اقشار کم درآمد و دهک‌های پایین جامعه است.

وزیر رفاه محل هزینه کرد حذف یارانه‌ها را در بخش‌هایی مهمی از جمله اشتغال، درمان و بهداشت اعلام کرد

ارسال نظر