• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89802

رئیس اتاق تعاون ایران در واکنش به پرسشی درباره میزان ظرفیت خالی تعاونی‌ها در کشور گفت: ۵۰ درصد ظرفیت تعاونی‌های فعال کشور خالی است و امکان افزایش ایجاد اشتغال به بیش از ۳.۵ میلیون شغل در کشور وجود دارد.

به گزارش اقتصادتایمز، پیش از ظهر امروز بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران و ماشاءالله عظیمی دبیرکل اتاق در یک نشست خبری که به مناسبت برگزاری نمایشگاه‌های پیش رو و همچنین فعالیت‌های اخیر هیأت رئیسه برگزار شده بود، گزارشی را در جمع خبرنگاران ارائه کردند.

براساس این گزارش، عبداللهی با بیان اینکه سند توسعه بخش تعاون با کمک صاحب‌نظران، کارشناسان و مشاوران برای مدت سه سال تدوین شده است اظهار داشت: براساس این سند چشم‌انداز، به لحاظ کیفی تعاونی‌های کشور ارتقا یافته و سهم بخش تعاون را در اقتصاد تقویت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور در شرایط رکودی قرار داشته و اینکه تعاونی‌های تولیدی و سایر بخش‌های مرتبط چه میزان در خروج از وضعیت رکودی و ایجاد رونق اقتصادی امکان نقش‌آفرینی کنند، گفت:‌ در کشور 120 هزار تعاونی فعال است که هدف فعلی ارتقای کیفی آنان است، بنابراین به لحاظ کمی در بیش از 100 رشته تعاونی فعال داریم.

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه تعاونی‌های تولیدی ظرفیت بسیار عظیمی در خروج از رکود دارند، گفت: قطعاً ایجاد رونق اقتصادی تنها از مسیر تعاون و با کمک این بخش میسر خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که چه میزان ظرفیت اشتغال به صورت خالی وجود دارد، تأکید کرد: طبق آخرین آمار، حدود 2.5 میلیون شغل در کشور توسط تعاونی‌ها ایجاد شده و به جرأت می‌توان گفت که 50 درصد دیگر امکان افزایش اشتغال از مسیر تعاون وجود دارد.

عبداللهی در پاسخ به انتقادی درباره تعاونی‌های مسکن که پروژه‌ها را به صورت ناقص تحویل داده‌اند، گفت: در کشور بیش از 20 هزار تعاونی مسکن فعالیت می‌کنند که از این تعداد معدودی توان تکمیل پروژه‌ها را نداشتند، اما در برایند کلی کار، پروژه‌های بسیاری توسط تعاونی‌های مسکن ساخته و به طور کامل تحویل داده شده است.

وی درباره میزان مراجعات پرونده‌های تعاونی‌های مسکن به مراجع قضایی از امکان ایجاد مرکز داوری در اتاق تعاون ایران با کمک دادگستری خبر داد.

ارسال نظر