• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87365

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اصلاح قوانین کار را در افزایش سرمایه‌گذاری در بخش تولید موثر خواند.

به گزارشاقتصاد تایمزیدالله مهر علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، از وجود ۷۰۰ مرکز ثابت و ۱۵ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح کشور خبر داد و با اشاره به وجود ۹۰۰۰ مربی متخصص و ۱۵ هزار کادر مجرب در این سازمان، افزود: وجود این تعداد مرکز و آموزشگاه و مربی متخصص بیانگر در اختیار داشتن یک شبکه بزرگ تولید مهارت در کشور است که باید از این پتانسیل عظیم به نحو مطلوبی استفاده کرد.

وی افزود: با تغییر استراتژی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مبنی بر اتصال ۴ حلقه آموزش، تولید، بازاریابی و فروش بسیاری از مشکلات پیش روی شهرکهای صنعتی و بنگاههای زود بازده قابل حل شده است.

به گفته معاون پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اتصال آموزش به تولید و اجرای طرح‌های آموزش‌ تولید محور امکان اشتغالزایی در سطح کشور فراهم می‌شود.

مهرعلیزاده در عین حال عدم استفاده از ظرفیتهای بالقوه استانها را در بروز بیکاری موثر خواند و افزود: استانها می‌توانند با فرآوری محصولات و به کارگیری ظرفیتهای خود به سمت ایجاد اشتغال برای کارجویان بروند و با اشاعه فرهنگ مهارت آموزی، جوانان ایرانی را جذب بازارهای کار کنند.

به اعتقاد وی اصلاح قوانین کار و ثبات آنها در افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بخش تولید موثر است.

ارسال نظر