• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87363

با شروع فعالیتهای کشاورزی در برخی از ایالتهای آمریکا، نرخ بیکاری در این ایالتها کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، از مجموع ایالت‌های آمریکا، نرخ بیکاری در ۲۸ ایالت کاهش داشته و ۲۸ ایالت نیز در صنعت کشاورزی رشد چشمگیری را شاهد بوده است؛ به نظر می‌رسد که با آغاز فعالیتهای کشاورزی در ایالت‌هایی از آمریکا که صنعت کشاورزی در آنها رونق خاصی دارد، نرخ بیکاری در این ایالت‌ها کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.

آمارهای رسمی وزارت کار آمریکا برای ماه اکتبر وضعیت بهتری را نسبت به نوامبر نشان می‌دهد؛ به عنوان مثال نوادا که اوایل سال ۲۰۱۰ هر ماه بالاترین نرخ بیکاری را در آمریکا داشته شاهد کاهش این نرخ به ۹.۳ درصد بوده است، همچنین داکوتای شمالی به دلیل رونق انرژی از اواخر سال ۲۰۰۸ تاکنون پایین‌ترین نرخ بیکاری در آمریکا را داشته و نرخ بیکاری در این ایالت به ۲.۷ درصد در اکتبر کاهش یافته است.

گزارش وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد که نرخ‌ بیکاری ۱۷ ایالت در ماه اکتبر از متوسط نرخ بیکاری این کشور کمتر بوده درحالی که ۱۰ ایالت شاهد افزایش بیکاری بوده‌ است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در میان ایالتهای آمریکا، فلوریدا تنها ایالتی است که با ۴۴ هزار و ۶۰۰ شغل جدید بیشترین افزایش ماهانه اشتغال را به خود اختصاص داده و پس از آن کالیفرنیا با ۳۹ هزار و ۸۰۰ شغل و کارولینای شمالی با ۲۲ هزار و ۲۰۰ شغل قرار دارند.

ارسال نظر