• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86906

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ورود بیش از ۷۰ درصد مهارت آموختگان سازمان فنی و حرفه‌ای به بازار کار خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزیدالله مهرعلیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اهمیت نقش آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی جوانان، ‌اظهار کرد: آموزشهای فنی و حرفه‌ای آینده شغلی جوانان مهارت‌آموز را تضمین می‌کند و زمینه تولید محصولات کیفی را به وجود می‌آورد.

وی ارتقای سطح تولیدات و کیفیت محصولات در بازار را مستلزم توانمندی دانش‌آموختگان فنی و حرفه‌ای دانست و افزود: این امر به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی مهارت آموخته منجر می‌شود.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از آموزشهای فنی و حرفه‌ای به عنوان حلقه گمشده میان صنعت، اشتغال و بازار کار نام برد و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل نبود مهارت کافی در بخشهای صنعتی و فنی، مشکلات بسیاری را شاهد هستیم در حالی که این کمبودها با ارائه آموزشهای مهارتی به جوانان جویای کار برطرف می‌شود.

مهرعلیزاده در عین حال از ورود بیش از ۷۰ درصد مهارت آموختگان سازمان فنی و حرفه‌ای به بازار کار خبر داد.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با داشتن پتانسیلها و ظرفتیهای بالقوه، امکان ایجاد اشتغال مولد و پایدار و استفاده همه جانبه از ظرفیتهای درونی را فراهم کرده است به نحوی که امروز بیش از ۷۰ درصد مهارت آموختگان این سازمان پس از گذراندن دوره‌های مهارتی جذب بازار کار می‌شوند.

ارسال نظر