• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86903

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تاکید بر ارائه خدمات مشاوره‌ای به فعالیتهای مولد اقتصادی، تامین مالی تعاونی‌ها و ایجاد ارتباط میان بخش تعاون و بازار سرمایه را از رویکردهای مهم این بانک عنوان کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزمحمدعلی سهمانی به ایسنا گفت: بانک توسعه تعاون بانک جوان و نوپایی است و برای آنکه بتواند در خدمت بخش تعاون باشد و خدمات موثری ارائه کند، نیازمند تقویت منابع بانکی است.

وی ادامه داد: تا به امروز بخش اعظمی از منابع بانک متکی به منابع سپرده‌ای بوده است ولی درصددیم تا بانک را هم در منابع سپرده‌ای و هم منابع غیر سپرده‌ای به ویژه از طریق بازار سرمایه تقویت کنیم تا خدمات مورد انتظار تعاونگران را ارائه دهد.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون افزود: در اسناد بالادستی، برای تعاونی‌ها اهداف بلند و بالایی تعریف شده و تعاونی‌ها باید به سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد ملی دست یابند ولی با شرایط امروز تا رسیدن به این هدف فاصله بسیاری داریم.

سهمانی تأمین مالی بخش تعاون، حمایت از سرمایه‌گذاری‌های این بخش، ارائه خدمات مشاوره‌ای به فعالیتهای مولد اقتصادی و اتصال بخش تعاون با بازار سرمایه را از اهداف و رویکردهای مهم این بانک برشمرد و یادآور شد: بانک توسعه تعاون به عنوان رکن اصلی تأمین مالی بخش تعاون، به دنبال ایجاد ارتباط این بخش با بازار سرمایه است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون همچنین از تجهیز منابع سپرده‌ای و غیر سپرده‌ای، ایجاد کارگزاری و لیزینگ و تامین سرمایه به عنوان اولویتهای مورد نظر خود در بانک توسعه تعاون نام برد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: بانک توسعه تعاون با حمایت دولت تدبیر و امید، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها و در قالب بسته‌های پولی، نیازهای مالی تشکل‌های تعاونی را برطرف کند.

ارسال نظر