• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86339

رئیس هیئت مدیره اتحادیه آلومینیوم‌کاران با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت مواد اولیه و مصنوعات آلومینیوم، ‌ از پیشنهاد خود برای افزایش مهلت تقسیط بدهی تولیدکنندگان این بخش به ۱۰ سال خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزهبت‌الله فاضلی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در ماه‌های اخیر و پس از استقرار دولت جدید در بخش مواد اولیه و مصنوعات آلومینیوم ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش قیمت رخ داده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های آلومینیوم‌کاران ایران گفت: به همین دلیل تمام تولیدات آلومینیومی با کاهش قیمت مواجه شده و وضعیت بازار خرید و فروش رونق گرفته است.

وی ادامه داد: اما متأسفانه مشکلات بانکی و تسهیلات‌دهی کماکان ادامه دارد و با وجود بخشنامه رئیس کل بانک مرکزی، هنوز انتظار ما برآورده نشده است.

فاضلی یادآور شد: در سال‌های گذشته به دلیل مشکلات مختلف از جمله تحریم کاهش تولید داشته‌ایم و بدهی‌های زیادی برای تولیدکنندگان این بخش ایجاد شده است.

وی افزود: بنابراین هنوز بخش‌های تولیدی آسیب‌دیده با مشکل مواجهند و نظام بانکی هم این واحدها را به دلیل داشتن یک چک برگشتی یا بدهی تحریم کرده و به آنها خدمات نمی‌دهد.

این فعال بخش تعاون با اشاره به نامه‌نگاری با معاون وزیر صنعت برای حل مشکلات این بخش گفت: دولت از کمک به حل مشکلات و شنیدن نظرات تولیدکنندگان استقبال می‌کند و از این لحاظ رضایت داریم.

فاضلی، انجام اقدامات اساسی در این بخش را منوط به حل مشکلات بانکی و تقسیط بدهی تولیدکنندگان دانست و افزود: طبق مصوبه مجلس استمهال بدهی‌های بانکی ۵ سال در نظر گرفته شده، در حالی که این زمان برای تولیدکنندگان کم است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما تقسیط ۱۰ ساله بدهی‌هاست، گفت: موانع بانکی موجود اجازه فعالیت بیشتر، دریافت تسهیلات و گسترش تولید را نمی‌دهد.

فاضلی با اشاره به آمادگی تولیدکنندگان برای صادرات آلومینیوم ابراز امیدواری کرد: مشکلات گشایش LC و محدودیت‌های بین‌المللی برای صادرات در این بخش حل شود.

ارسال نظر