• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86325

قائم مقام وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل گفت: وزارت کار و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند تا همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی خود را در زمینه‌های کارآفرینی، مهارت‌آموزی و توسعه انسانی گسترش دهند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، محمدتقی حسینی در مراسم افتتاحیه دوره آموزش مربیان کشور افغانستان اظهار کرد: امروز در نظام بین المللی و براساس استانداردهای سازمان جهانی کار مشارکت داخلی کشورها به طور سه جانبه و با رویکرد شرکای اجتماعی دنبال می‌شود و این امر به منظور توسعه متوازن در جوامع ضروری است. وی گفت: نمونه موفق توسعه انسانی و مهارت آموزی مشارکت سه جانبه جمهوری اسلامی ایران، افغانستان و جایکای ژاپن است و وزارت کار ایران آمادگی دارد که همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های کارآفرینی، مهارت‌آموزی و توسعه انسانی را گسترش دهد.

قائم مقام وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل ادامه داد: در ملاقات با دبیرکل سازمان بین المللی کار همکاری سه جانبه میان ایران، افغانستان و ژاپن را در خصوص آموزش‌های مهارتی پیشنهاد و اعلام کردیم که می‌توان همین مدل را در دیگر کشورها به اجرا درآورد.

حسینی گفت: ایران از پتانسیل بالایی در زمینه مهارت‌آموزی برخوردار است و می‌تواند در راستای توانمندسازی کشورهای در حال توسعه وارد عمل شود.

وی در عین حال از آغاز همکاری‌های سه جانبه میان ایران و عراق و جایکای ژاپن خبر داد و گفت: با پتانسیل‌هایی که در اختیار داریم و مذاکراتی که با جایکای ژاپن در خصوص گسترش مهارت آموزی صورت دادیم به زودی همکاری‌های مشترک و سه جانبه‌ای را با عراق دنبال خواهیم کرد.

به گفته وی، گسترش همکاری‌های منطقه‌ای سه جانبه به صلح و امنیت بین المللی و منطقه‌ای کمک می‌کند و توانمندسازی نسل جوان در کشورهای در حال توسعه را به دنبال دارد.

قائم مقام وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل در پایان ابراز امیدواری کرد ارائه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و مهارت‌آموزی به مربیان کشور افغانستان به بازسازی و توسعه این کشور و افزایش رفاه حال مردم افغانستان منجر شود.

ارسال نظر