• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85238

رییس کانون کارفرمایان ایران گفت: درآمد کارکنان تامین اجتماعی از طریق کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود؛ حداقل در صورت مراجعه این افراد با ادب باشند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، محمد عطاردیان با تاکید بر این‌که عمده بودجه سازمان تامین اجتماعی را کارفرمایان و کارگران تامین می‌کنند و بودجه این سازمان ارتباطی به دولت ندارد، گفت: ۲۳ درصد از دارایی‌های تامین اجتماعی را کارفرمایان، هفت درصد را کارگران و سه درصد را دولت پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: دولت در حال حاضر به سازمان تامین اجتماعی بسیار بدهکار است. این در حالی است که کارفرمایان و کارگران هیچ دخالتی در اداره این سازمان ندارند.

عطاردیان با بیان این‌که در سازمان تامین اجتماعی هنوز اصل سه جانبه‌گرایی رعایت نشده است، خاطر نشان کرد: البته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بارها اعلام کرده که به این اصل اعتقاد دارد.

رییس کانون کارفرمایان ایران با اشاره به این‌که این موضوع باید در سازمان تامین اجتماعی حل شود، تصریح کرد: سه جانبه‌گرایی باید در تمام ارکان مسائل مربوط به کار و کارگری رعایت شود.

به گفته وی کارکنان تامین اجتماعی باید بدانند که حقوق و بودجه آنها از طریق کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود و حداقل در صورت مراجعه کارگران و کارفرمایان با ادب باشند.

رییس کانون کارفرمایان ایران گفت: برخوردها در سازمان تامین اجتماعی با کارفرمایان و کارگران بسیار ناپسند است.

ارسال نظر