• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85166

رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با اعتقاد به اینکه بیکاری به مرز هشدار رسیده است، مقابله با بحران بیکاری را نیازمند بسیج و عزم همگانی تمام دستگاهها و سازمانها و تزریق نظارت شده منابع و اعتبارات دانست.

به گزارشاقتصاد تایمزاولیا علی بیگی در گفت‌وگو باایسنا، ‌ اظهار کرد: اشتغال یکی از موضوعات مهم و جدی در سطح جامعه و اقتصاد کشور است و اگر بگوییم که وضعیت بیکاری در سطح جامعه به ویژه در بحثافراد تحصیلکرده به مرز بحران رسیده مبالغه نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه یک سازمان و دستگاه به تنهایی نمی‌تواند به موضوع اشتغال و بیکاری ورود کند، اظهار کرد: مقابله با پدیده بیکاری یک عزم و بسیچ همگانی می‌طلبد تا همه دستگاهها، سازمانها و وزارتخانه‌ها با هماهنگی لازم در این مسیر حرکت کنند اما یک وزارتخانه به عنوان دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال هماهنگ کننده اشتغال بین همه سیستمها و دستگاههای اجرایی باشد.

علی ‌بیگی در عین حال درباره وجود ۴.۵ میلیون دانشجو در کشور، گفت: متاسفانه وجود این تعداد دانشجوی متقاضی کار در کشور در کنار آمار بیکاران فعلی نگران کننده است و نمونه بارز آن ساعات کاری است که افراد باید بر سرکار باشند.

رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور خاطرنشان کرد: به عنوان مثال اگر ساعات اولیه صبح وارد بازار یا خیابانها شویم افرادی که در حال تردد هستند نشان می‌دهد که چند درصد جامعه اشتغال به کار دارند و این یکی از راهکارهای شناخت وضعیت بیکاری در جامعه است اما وقتی در ساعات ۱۰ و ۱۱ روز و ساعات اوج کار که افراد باید مشغول به کار باشند، با ترافیک سنگین عبور و مرور افراد به ویژه جوانان روبه رو هستیم این مساله میتواند بیانگر آن باشد که وضعیت بیکاری به مرز هشدار رسیده و باید تصمیمات علمی و اصولی برای این موضوع اتخاذ شود.

به گفته وی برای خروج از وضعیت بحرانی بیکاری باید سیاستهای منطقی و اصولی در پیش گرفته شود و تزریق سرمایه‌ها و منابع با نظارت دقیق صورت گیرد.

ارسال نظر