• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84646

یک نماینده مجلس با اشاره به مثبت نبودن اجرای مصوبه دورکاری در دولت دهم گفت: نظام اداری کشور برای اجرای این طرح نامناسب است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از فارس، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور پس از بررسی اجرای طرح دورکاری از زمان ابلاغ آن در ۷ تیرماه سال ۱۳۸۹ تاکنون طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، بنا به ۱۰ دلیل از جمله فراهم نبودن زیرساخت‌ها، نارضایتی کارکنان، دورشدن افراد از محیط کار و کاهش امنیت شغلی، خواستار لغو این مصوبه تا زمان فراهم شدن زیرساخت‌های لازم شد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: نتایج بررسی‌های میدانی و بررسی صورت گرفته از کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در بخش آسیب‌های آئین‌نامه دورکاری نشان می‌دهد که به ۱۰ دلیل مصوبه مذکور به اهداف پیش‌بینی شده، دست نیافته است.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در در خصوص لغو مصوبه دورکاری دولت دهم اظهار داشت: تا کنون نتیجه مثبتی از اجرای این طرح دیده نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار بود بر اساس این طرح برخی از کارکنان دولت وظایف خود را با استفاده از نرم افزارهایی که تعریف می‌شود در منزل انجام دهند.

وی اضافه کرد: همچنین در طرح دورکاری پاسخگویی به ارباب رجوع از طریق اینترنت صورت می‌گیرد.

ثروتی تصریح کرد: اما متاسفانه وضعیت اداری کشور نامناسب است اما افرادی که برای انجام کارهایشان به ادارات مراجعه می‌کنند، جواب مناسبی نمی‌گیرند چه برسد به اینکه بخواهند از طریق الکترونیکی کار خود را پیگیری کنند.

این نماینده مجلس با بیان مثالی در این باره گفت: برای مثال برخی معلمانی که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند تنها ۲۴ ساعت سر کلاس حاضر ‌شوند و مابقی را نه در اختیار مدرسه هستند و نه پاسخگوی سوال دانش آموزان.

ارسال نظر