• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83017

سازمان بین‌المللی کار(ILO) هشدار داد پرتغال به دلیل حذف گسترده مشاغل، با بحران اقتصادی و اجتماعی وخیمی روبرو است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، طبق گزارش این سازمان، در پرتغال از هر هفت شغل، یکی از زمان آغاز بحران اقتصادی جهانی در پنج سال قبل از بین رفته است. آغاز برنامه نجات مالی پرتغال در دو سال قبل نیز به وخامت این وضع کمک کرد.

بیکاری جوانان در پرتغال حدود ۳۸ درصد است و کارکنان جوان که خانواده و بچه‌های کوچک دارند، از این وضعیت به شکل نامناسبی آسیب دیده‌اند. از سوی دیگر کاهش دستمزدها و برنامه‌های رفاهی به همراه افزایش مالیات‌ها، درآمد خانواده‌ها را تضعیف کرده و موجب تحلیل تقاضای داخلی شده است.

سازمان بین المللی کار در این گزارش اعلام کرده که سطح کم سابقه بیکاری با کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری در بخش تولید همراه شده و شرکت‌های کوچک و متوسط به سختی در تلاش برای کسب اعتبار هستند که به نوبه خود بر رشد اشتغال تاثیر منفی داشته است.

این سازمان هشدار داد که احیای اقتصادی آتی پرتغال احتمالا به اندازه ای نخواهد بود که آمار بیکاری را کاهش دهد. در نتیجه به پرتغال توصیه کرد رویکر جدید و اشتغال محوری را برای این بحران پیدا کند.

بر اساس گزارش یورونیوز، پرتغال تحت برنامه نجات مالی ۷۸ میلیارد یورویی که با اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا توافق کرده، تاکنون توجهش را به کاهش کسری و بهبود توان رقابت معطوف کرده است.

ارسال نظر