• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91280

اندیشکده شورای آتلانتیک بررسی کرد:

آینده سخت یورو

اندیشکده شورای آتلانتیک در مطلب نوشته است: عدم تعادل رقابتی میان کشورها و مناطقی است که به سوی گسترده شدن و پایدار بودن تمایل دارند. در نتیجه توزیع فضایی، گرایش جهانی به سوی تعادل سطوح آزمایشی کارگران و آرزوهای آنها است. در منطقه یورو، اختلاف تندی میان مناطقی که در شمال و مرکز اروپا واقع شده و درآمد هر فرد نسبتا بالا بوده و بیکاری کم است با کشورهای کمتر رقابتی در جنوب اروپا وجود دارد. در این کشورها قشر جوان با بیکاری ساختاری مواجه است. این اختلاف باعث ایجاد تنش های فزاینده میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده و خصومت ها میان سازمان های اتحادیه اروپا را شعله ور کرده است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، این گزارش نشان می دهد که چرا این اختلاف ساختاری وجود دارد و نمی توان با سیاست های خرد اقتصادی با آنها مقابله کرد که حتی می تواند بقای یورو را تهدید کند.

در منطقه یورو وجود ظرفیت اضافی و بازار کار ضعیف به صورت عمده در مناطقی در جنوب اروپا متمرکز شده که تحت تاثیر ضعفی ساختاری است و نمی توان از طریق پرداخت های بزرگتر دولتی آنها را از بین برد. اگر چه دولت های ضعیف کشورهای جنوب اروپا هیچگونه سرمایه سیاسی برای مقابله با این ضعف ها ندارند. بنابراین این دولت ها به دنبال برخی مزایا از طریق حمایت از ادامه سیاست های تسهیلاتی از طریق بانک مرکزی اروپا بوده تا محدودیت ها کسری بودجه دیکته شده توسط کمیسیون اروپایی را نرمتر کرده و خواستار برخی از فرم های بدهی متقابل هستند. در همان زمان، احزاب پوپولیستی بر روی نارضایتی ها سرمایه گذاری می کنند به خصوص این موضوع در کشورهای جنوب اروپا و در میان نسل جوان گسترده است. در این کشورها نسل جوان از نبود فرصت های شغلی رنج می برد. در مقابل کشورهایی که در شمال اروپا هستند همانند آلمان، بازار کار مستحکمی داشته و عملکرد رشد اخیر آنها ناامید کننده نیست.

برای مشاهده فایل کامل این گزارش اینجا را کلیک کنید.

 

ارسال نظر