• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91058

موسسه فوروارد کیز اعلام کرد:

دستور مهاجرتی ترامپ تقاضا برای سفر به آمریکا را کاهش داد

محدودیت های مسافرتی وضع شده از سوی دولت دونالد ترامپ علیه اتباع ۷ کشور مسلمان، اتباع کشورهای دیگر را نیز از سفر به آمریکا ترسانده است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از رویترز، بر اساس اعلام یک موسسه تحلیل آمارهای سفر، محدودیت های مسافرتی وضع شده از سوی دولت دونالد ترامپ علیه اتباع 7 کشور مسلمان، اتباع کشورهای دیگر را نیز از سفر به آمریکا ترسانده است.

موسسه فوروارد کیز، که اطلاعات مربوط به 16 میلیون رزرو سفر در روز را مورد تحلیل قرار می دهد اعلام کرد، رزرو سفرهای بین المللی به مقصد آمریکا برای سه ماه آینده 2.3 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

اما آمارهای این موسسه حاکی است، در روز 27 ژانویه، یعنی همان روزی که ترامپ دستوری اجرایی مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع 7 کشور از جمله ایران به آمریکا صادر کرد، میزان سفرها 3.4 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

زمانی که ممنوعیت سفر اتباع این 7 کشور به آمریکا در طی روزهای 28 ژانویه تا 4 فوریه به اجرا گذاشته شد، میزان رزرو سفرها به مقصد آمریکا 6.5 درصد کاهش یافت که از جمله می توان به کاهش 80 درصدی رزرو سفر از 7 کشور ممنوعه و کاهش 13.6 درصدی در رزرو سفرها از غرب اروپا به آمریکا اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، در روزی که این ممنوعیت به موجب حکم دادگاه به حالت تعلیق درامد، تعداد سفرهای رزرو شده به مقصد آمریکا از ایران افزایش یافت و تعداد رزرو سفر به مقصد آمریکا در روزهای سوم و چهارم فوریه را به 5 برابر روزهای مشابه یک سال قبل رساند. اکثر این رزرو ها برای سفر به آمریکا در روزهای پنجم و ششم فوریه بوده است.

گروه های دیگری نظیر سازمان گردشگری جهانی هشدار داده اند که محدودیت های مهاجرتی آمریکا ممکن است به تقاضا برای سفر آسیب بزند. اجرای این دستور به حکم یک قاضی فدرال معلق شده و برای بررسی بیشتر به دادگاه تجدیدنظر فرستاده شده است.

 

ارسال نظر