• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89636

وزیر صنعت، معدن و تجارت در وین:

وزیر صنعت، معدن و تجارت در کنفرانس اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا اعلام کرد ایران دیگر واردات یکطرفه ازا کشورها نخواهد داشت و تجارت بیشتر با اروپا و آسیا در اولویت قرار می‌دهد.

به گزارش اقتصادتایمز، به نقل از اکونومیک تایمز، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت امروز در کنفرانس مشترک ایران و اتحادیه اروپا در وین اتریش گفت: ایران روی توسعه صنعت نفت و گاز، فلزات و خودرو متمرکز خواهد شد به نحوی که بعد از برداشته شدن تحریم‌ها صادرات به این کشورها را تقویت کند.

وزیر صنعت گفت: ما دیگر علاقه مند به واردات یک طرفه کالا و خودرو از اروپا نیستیم به جای آن به دنبال تجارت دو طرفه و نیز همکاری در راستای توسعه، طراحی و مهندسی هستیم.

نعمت‌زاده در بزرگترین کنفرانس اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا  صحبت می‌کرد که بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و 6 قدرت جهانی، با همکاری اتاق مشترک اتاق بازرگانی ایران و اتریش به مدت 2 روز در پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

وزیر صنعت همچنین گفت: ایران برنامه ریزی کرده است بعد از برداشته شدن موانع سیاسی به سازمان تجارت جهانی بپیوندد و علاقمند است مبادلات تجاری با اروپا و کشورهای آسیایی را بیشتر انجام دهد.

ارسال نظر