• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90135

معاون توسعه شرکت راه سازی و توسعه مبین گفت: برنده نهایی مناقصه معدن مهدی آباد کنسرسیومی به رهبری شرکت راه سازی و توسعه مبین است.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از فارس محمد پناهی معاون توسعه شرکت راهسازی و معدنی مبین گفت: مناقصه معدن سرب ‌و روی مهدی‌آباد با حضور 8 کنسرسیوم در تیرماه برگزار و در نهایت با انتخاب کنسرسیومی به رهبری شرکت راهسازی و معدنی مبین پایان یافت.

پناهی با بیان اینکه کنسرسیوم معدنی مبین به طور کامل متعلق به بخش خصوصی است، عنوان کرد: شایعه سازی ها مبنی بر حضور سپاه در این مناقصه درست نیست، چرا که هلدینگ آن مجموعه با نام مبینا شناخته می شود.

وی میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای توسعه معدن و کارخانه سرب و روی مهدی آباد را بالغ بر 1.5 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با توجه به ذخایر معدن سرب و روی مهدی آباد حداقل 4 سال زمان برای انجام عملیات پیش باطله‌برداری آن به میزان 185 میلیون تن نیاز است.

معاون توسعه شرکت راهسازی و معدنی مبین عنوان کرد: در این کارخانه برنامه‌ریزی شده 800 هزار تن کنسانتره روی با حداقل عیار 35 درصد و 80 هزار تن کنسانتره سرب با حداقل عیار 60 درصد تولید شود. همچنین از سال پنجم به بعد نیز عملیات باطله‌برداری و استخراج محصول از معدن آغاز خواهد شد که به مدت 20 سال ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر