• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88611

علی صالح آبادی اعلام کرد:

برنامه‌های سازمان بورس در سال ۹۳

اقتصادتایمز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رفع ابهامات صنایع بزرگ همچون پالایشی‌ها، پتروشیمی‌ها و سایر صنایع یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۳ است.

به گزارشاقتصادتایمز، علی صالح آبادی گفت: امسال برنامه های متنوعی برای توسعه بازار سرمایه در نظر گرفته شده است که می توان به توسعه معاملات نفتی با کمک وزارت نفت اشاره کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: عرضه نفت خام در بورس انرژی از ابتدای کار دولت تدبیر و امید مورد توجه دولت و بورس بود به طوریکه جلساتی متعددی با وزارت نفت و شرکت ملی نفت برگزار و در نهایت عرضه نخستین محموله نفت خام در بورس انرژی انجام شد.

وی اظهار داشت: در روزهای پایانی سال گذشته همایش سلف موازی استاندارد در بورس کالا برگزار شد که امیدواریم در ماه های ابتدایی سال معاملات سلف موازی استاندارد در این بورس آغاز شود.

صالح آبادی جذب سرمایه های خارجی را از دیگر برنامه های این سازمان در سال جدید اعلام کرد و گفت: موضوع توسعه امور بین المللی امسال جزو برنامه های سازمان بورس است البته به تناسب تعاملاتی که در سطح کلان کشور ایجاد می شود، انتظار می رود از طریق گشایش هایی که صورت می گیرد، بورس نیز از این فضا استفاده لازم را برای جذب سرمایه های خارجی و ارتباط و تعامل با نهادهای بین المللی انجام دهد.

سخنگوی سازمان بورس در ادامه به راه اندازی مرکز میانی امضای دیجیتال اشاره کرد و گفت: تمام زیر ساختهای فنی این سامانه فراهم شده است و هر گاه مجوز آن از سوی شورای سیاست گذاری تجارت الکترونیک صادر شود این مرکز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی افتتاح می شود.

وی درباره ارتقای سامانه های بازار سرمایه گفت: سال گذشته جلساتی با شرکت های کارگزاری و نرم افزاری به طور مشترک برگزار و کارگروهی تشکیل شده است که از طریق کانون کارگزاران و شرکت های نرم افزاری راهکارهای تقویت زیر ساخت های نرم افزاری بررسی شود.

دبیر شورای عالی بورس در مورد آزادی سازی سهام عدالت تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص آزاد سازی سهام عدالت در سطح دولت و نهایتاً مجلس باید انجام شود به طوریکه رایزنی ها و تصمیم گیری ها در این خصوص در حال انجام است.

صالح آبادی درباره ریسک های حاضر در بازار و شفاف نبودن اثرات هدفمندی یارانه ها بر شرکت های بورسی گفت: با توجه به اینکه نرخ حامل های انرژی اعلام شده است، شرکتها باید تأثیرات اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها را به بازار اعلام کنند.

وی درباره عرضه های اولیه امسال نیز گفت: عرضه های اولیه بر حسب شرایط بازار انجام خواهد گرفت.

ارسال نظر