• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88562

در پی انتشار خبر لغو ضوابط معاملاتی مربوط به سقف فروش:

شاخص کل متعادل شد / افزایش حجم معاملات

اقتصادتایمز: بالاخره پس از روزها افت در شاخص کل، بازار بورس اوراق بهاردار تهران امروز کمی رنگ شادی به خود گرفت.

به گزارشاقتصادتایمز، شاخص کل بورس تهران که در ابتدای معاملات روز جاری(چهارشنبه) روند نزولی خود را آغاز کرده بود، با انتشار خبر لغو ضوابط معاملاتی مربوط به سقف فروش، شاخص بورس تهران در معاملات امروز به تعادل رسید و با رشد ۶۹ واحدی تا کانال ۷۶ هزار و ۴۰۴ واحد پیش رفت.
بر این اساس، نمادهای بانک ملت، تاپیکو، معدنی و صنعتی گل‌گهر، بانک صادرات ایران و بانک پاسارگاد بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را بر عهده داشتند و نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و پتروشیمی شیراز با بیشترین تاثیر منفی از رشد بیشتر شاخص جلوگیری کردند.

همچنین نمادهای ایران خودرو دیزل، درخشان تهران، نفت پارس، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، فرآوری مواد معدنی ایران، سرمایه‌گذاری نیرو و کالسیمین با بیشترین افزایش قیمت همراه شدند و طولانی‌ترین صف‌های خرید با خوش شانسی به نمادهای توسعه صنایع بهشهر، نفت پارس، داروسازی زهراوی، بانک صادرات ایران، داروسازی جابربن حیان، صنایع آذرآب و پتروشیمی شازند اختصاص یافت.

بازار امروز با وجود مثبت بودن، نمادهای منفی را نیز در بر داشت. بر این اساس بیشترین کاهش قیمت به نمادهای کارتن ایران، کارخانجات تولیدی شهید قندی، صنایع ریخته‌گری ایران، الکتریک خودرو شرق، تامین ماسه ریخته‌گری، فرآورده‌های نسوز پارس و کمک فنر ایندامین رسید و نمادهای حفاری شمال، نیروترانس، دادهردازی ایران، افست، سیمان قائن و پارس پامچال سنگین‌ترین صف‌های فروش را به خود دیدند.

گفتنی است در بازار آخرین روز کاری فهته بورس اوراق بهارپدار تهران، بیش از ۷۶۴ میلیون سهم به ارزش۲۸۱۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شده است. ارزش بازاری بورس هم ۳۷۴ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان است.

ارسال نظر