• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87416

روز بد بورس رقم خورد

کاهش ۱۴۴ واحدی شاخص کل / پتروشیمی‌ها منفی شدند

اقتصادتایمز: در پایان معاملات روز جاری، با تاثیر منفی شرکت‌های پتروشیمی، شاخص کل با افت مواجه شد.

در پایان معاملات روز جاری، با تاثیر منفی شرکت‌های پتروشیمی، شاخص کل با افت مواجه شد.

به گزارشاقتصادتایمز، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با کاهش ۱۴۴ واحدی مواجه شد و به عدد ۸۹ هزار و ۳۵۵ واحد رسید.

شاخص صنعت نیز امروز قرمز بود. بر این اساس شاخص صنعت با کاهش ۱۴۴ واحدی به عدد ۸۹ هزار و ۳۵۵ واحد رسید و بازار اول و دوم نیز با افت شاخص مواجه شد، بدین ترتیب بازار اول و دوم به ترتیب با افت ۲ و ۸۴۱ واحدی در عدد ۶۷ هزار و ۴۳۸ واحد و ۱۶۶ هزار و ۱۶۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین بار کاهشی شاخص امروز بر دوش نمادهای نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت اصفهان، بانک پارسیان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس افتاد.

بر اساس این گزارش، نمادهای مهندسی نصیر ماشین، صنایع کاشی و سرامیک سینا، داروسازی زهراوی، داروسازی روزدارو، لوله و ماشین سازی ایران، سیمان هگمتان و افست با بیشترین افزایش قیمت مواجه شدند و طولانی‌ترین صف‌های خرید به نمادهای گروه مپنا، بانک پارسیان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، خدمات انفورماتیک، ایران خودرو، فولاد آلیاژی ایران و داروپخش اختصاص یافت.

همچنین بیشترین کاهش قیمت به نمادهای توریستی رفاهی آبادگران ایران، بین‌المللی توسعه ساختمان، کارخانجات تولیدی شهید قندی، نوسازی و ساختمان تهران، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری صنعت نفت و فرآورده‌های نسوز ایران رسید و سنگین‌ترین صف‌های فروش را نمادهای صندوق سرمایه گذاری صنوین، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، بین‌المللی توسعه ساختمان، صنایع آذرآب، حمل و نقل پتروشیمی و سرمایه‌گذاری صنعت نفت از آن خود کردند.

بدین ترتیب در بازار روز جاری، با داد و ستد ۱۳۹ میلیون سهم به ارزش ۵۱۴۹ میلیارد تومان، ارزش بازار سرمایه به ۴۳۷ میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر