• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87384

دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به احتمال بازگشت ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی در سال ۹۳ خاطر نشان کرد: حذف سه صفر در سال جاری اجرایی نمی‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، محمود احمدی در حاشیه سومین همایش بانکداری الکترونیک با بیان این‌که برنامه‌ای برای انتشار اسکناس جدید نداریم، گفت: طرح‌ها را آماده و ارائه کرده‌ایم ولی براساس بودجه انتشار ایران چک برای سال ۹۳ مجاز خواهد بود و منتظر تسهیل بودجه هستیم.

وی با اشاره به این‌که احتمالا طرح ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی در سال ۹۳ تغییر خواهد کرد، گفت: پس از تصویب بودجه در شورای پول و اعتبار درباره‌ی نوع ایران چکی که منتشر می‌شود تصمیم‌گیری می‌شود.

دبیر کل بانک مرکزی با بیان این‌که احتمالا از سال آینده ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی وارد بازار می‌شود، افزود: در بودجه اشاره‌ای به این‌که ایران چک ۵۰ یا ۱۰۰ هزار تومانی باشد نشده است.

وی در پاسخ به این‌که اگر ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی منتشر شود، پول‌های خرد جمع‌آوری می‌شود؟ گفت: خیر برنامه‌ای در این زمینه نداریم.

وی در ادامه درباره‌ی حذف سه صفر از پول ملی خاطر نشان کرد: در مورد حذف سه صفر بخشی که در اختیار بانک مرکزی بوده انجام شده و تصمیم‌گیری در این حوزه باید توسط سایر نهادهای تصمیم‌گیری انجام شود اما به‌طور قطع در سال جاری شاهد حذف سه صفر نخواهیم بود و پیش‌بینی می‌شود که به نیمه دوم سال ۹۳ دنبال خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به ایسنا مبنی بر این‌که زمان واریز یارانه نقدی توافق نهایی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام شده است، خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما این است که یارانه‌ها بین دهم تا بیستم هر ماه و ترجیحا در روزهای پنج شنبه واریز شود، چرا که در این زمان‌ها تراکنش‌ها کمتر است و می‌توانیم تراکنش‌های مربوط به موج اول پرداخت یارانه‌ها را در روزهای جمعه مدیریت کنیم.

احمدی در ادامه درباره بسته‌بندی سکه‌های نیم و ربع بهار گفت: سکه‌های نیم و ربع با بسته‌بندی قبل از شب عید وارد بازار می‌شود.

ارسال نظر