• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85239

پذیره‌نویسی نخستین صندوق قابل معامله پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار به زودی آغاز می شود.

به گزارش اقتصاد تایمز به نقل از ایسنا، مدیر واحد سبدگردانی و مدیریت دارایی های شرکت تامین سرمایه نوین با بیان این مطلب گفت: موضوع فعالیت صندوق سپهر اندیشه نوین، سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی، سهام پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس ایران است. هدف از تشکیل صندوق، جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خرید انواع اوراق بهادار با شرایط در نظر گرفته شده به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهره‌گیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تأمین منافع سرمایه‌گذاران است.

مونا حاجی‌علی اصغر با بیان اینکه نوع این صندوق مختلط و قیمت هر واحد در پذیره نویسی ۱۰ هزار ریال است، اعلام کرد: حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی مورد پذیره نویسی برای هر کد مالکیت ۱۰۰ واحد سرمایه‌گذاری عادی و حداکثر پنج میلیون واحد است.

وی عمر صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله را نامحدود عنوان کرد و با اشاره به اینکه سقف صندوق ۱۰۰ میلیارد تومان است، تاکید کرد: شفافیت اطلاعاتی، نقدشوندگی بالا، کاهش نوسان‌ بازده صندوق، امکان سرمایه‌گذاری با حداقل منابع، معافیت مالیاتی و حذف دوره جریمه از صندوق از جمله مزایای سرمایه گذاری در این دست صندوق هاست.

لازم به یادآوری است سهامداران ممتاز یا موسسین صندوق بانک اقتصاد نوین و شرکت تامین سرمایه نوین هستند. ارکان صندوق شامل: مدیر صندوق سپهر اندیشه نوین، شرکت تامین سرمایه نوین، بازارگردان شرکت تامین سرمایه سپهر متولی، موسسه حسابرسی شاخص اندیشان و حسابرس، موسسه حسابرسی بیات رایان است. این صندوق نخستین صندوق قابل معامله است که از طریق بورس اوراق بهادار پذیره نویسی می‌کند.

با توجه به اینکه مجموعه تامین سرمایه نوین مدیریت بیش از ۱۲ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع با درآمد ثابت با تضمین سود، بادرآمد ثابت با پیش‌بینی سود، مختلط و سهام را با همکاری بانک‌های اقتصادنوین، مسکن، سامان، سرمایه، آینده، موسسه مالی و اعتباری عسکریه و … در پرونده کاری خود دارد امید است شاهد پذیره‌نویسی بسیار موفقیت آمیز در اولین صندوق قابل معامله بورسی باشیم.

ارسال نظر