• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84052

مدیرعامل بیمه تعاون ایران از پذیرش و آموزش ۲۰۰ نفر برای نمایندگی بیمه تعاون خبرداد.

به گزارشاقتصادتایمزاکبر نجفی به ایسنا گفت: در راستای ایجاد نمایندگی‌های بیمه تعاون، ۲۰۰ نفر را پذیرش کرده‌ایم که این افراد مصاحبه شده و آموزشهای لازم را هم دیده‌اند.

وی با بیان اینکه افراد پذیرش شده الزاما از بیمه‌گذاران نیستند، ‌ اظهار کرد: همه افرادی که توانایی فروش بیمه‌نامه را داشته باشند می‌توانند درخواست اعطای نمایندگی بدهند.

مدیرعامل بیمه تعاون از شهرستانهای تهران، تبریز، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و مازندران به عنوان نمایندگی‌های پیش‌بینی شده بیمه تعاون نام برد.

نجفی تصریح کرد: در حال حاضر منتظر تعیین تکلیف آزمون بیمه مرکزی هستیم تا پس از برگزاری آزمون، فرایند اخذ پروانه نمایندگی‌ افراد دنبال شود.

به گفته مدیرعامل بیمه تعاون، مطابق آیین‌نامه ۷۵ بیمه‌ مرکزی برگزاری آزمون اعطای نمایندگی قبلا برعهده بیمه مرکزی بود ولی سیاست جدید بیمه مرکزی این است که دیگر مستقیما وارد این تصدیگری نشود و برگزاری آزمون را به خود شرکتها یا مراکزی که صلاح بداند، منتقل ‌کند.

وی گفت: قرار بود ۹ آبان ماه آزمون مذکور برگزار شود که این اتفاق نیفتاد و اکنون در انتظار تعیین تکلیف بیمه مرکزی هستیم تا مشخص شود مجری برگزاری آزمون بیمه تعاون است یا اینکه بیمه مرکزی مستقیما برگزاری آزمون را برعهده می‌گیرد.

ارسال نظر