• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82522

رییس اداره نظارت بازار فرابورس از آغاز معامله دومین صندوق قابل‌معامله در بازار ابزارهای نوین مالی خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، افسانه اروجی با اعلام این خبر افزود: نماد معاملاتی واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل معامله صندوق سرمایه گذاری سپهر کاریزما در نماد «کاریس۱»، به منظور آغاز معاملات ثانویه از امروز در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران گشایش یافت و محدودیت حجمی در هر سفارش یا بلوک در این نماد معاملاتی به میزان ۱۰۰ هزار واحد تعیین شده است.

وی با اشاره به استقبال فراوان سرمایه‌گذاران از نخستین صندوق قابل‌معامله ETF گفت: با توجه به پذیره‌نویسی دومین صندوق قابل‌معامله در شهریورماه که از طریق شبکه کارگزاری‌های عضو فرابورس صورت گرفت، معامله واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری سپهر کاریزما از امروز در فرابورس آغاز شد.

رییس اداره نظارت بازار فرابورس با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری ازطریقETF‌ها، بهترین راه برای ورود غیرحرفه‌ای‌ها و افراد تازه‌وارد به بازار سرمایه است، یادآور شد: محاسبه لحظه‌ای ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها و کم‌ریسک بودن سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله از مهمترین مزایای آن برای ورود به بازار سرمایه است.

وی با بیان اینکه کاریزما صندوق سرمایه‌گذاری در سهام است، افزود: این نوع صندوق می‌تواند در سهام و حق تقدم خرید سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، اوراق مشارکت، انواع صکوک، اوراق بهادار رهنی، گواهی سپرده بانکی سرمایه‌گذاری و یا نزد بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری سپرده‌گذاری کند، ضمن آنکه مطابق با امیدنامه صندوق سرمایه‌گذاری سپهر کاریزما حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های آن باید در سهام پذیرفته شده در بورس یا بازار اول فرابورس و حسب مورد بازار دوم فرابورس ایران سرمایه‌گذاری شود.

به گفته اروجی هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری به نسبت به تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری خود، در خالص دارایی‌های صندوق سهیم‌اند؛ اما حق تصمیم‌گیری در مورد دارایی‌های صندوق در چارچوب اساسنامه آن تنها در اختیار مدیر صندوق است.

گفتنی است شرکت سبدگردان کاریزما به عنوان مدیر، شرکت تأمین سرمایه سپهر، بازارگردان؛ شرکت مشاور سرمایه‌گذاری نیکی‌گستر، متولی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سخن حق، به عنوان حسابرس این صندوق معرفی شده‌اند.

ارسال نظر