• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82443

در جلسه دیشب هیات وزیران:

گزارش صالح‌آبادی از رشد ۱۱۳ درصدی بورس / روحانی بر حمایت از بازار سرمایه تاکید کرد

اقتصادتایمز: رئیس جمهور پس از گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر از رشد ۱۱۳ درصدی ارزش بازار بورس در جلسه هیات دولت با مثبت خواندن حضور مردم در بازار سرمایه بر حمایت از این بازار تاکید کرد.

رئیس جمهور پس از گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر از رشد ۱۱۳ درصدی ارزش بازار بورس در جلسه هیات دولت با مثبت خواندن حضور مردم در بازار سرمایه بر حمایت از این بازار تاکید کرد.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از مهز، هیات وزیران دیشب به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گزارشی از وضعیت عملکرد بازار سرمایه در ماههای اخیر به هیات دولت ارایه کرد.

ارزش بازار بورس تهران نسبت به ابتدای سال، ۱۱۳ درصد رشد را نشان می‌دهد و این بیشترین ارزش بازار سهام در تاریخ بورس ایران است.

همچنین ارزش معاملات بورس تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۸۰ درصد رشد نشان می‌دهد. تعداد دفعات معاملات در سال جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش انتظارات مثبت به آینده، افزایش سودآوری بنگاه‌های بورس، تضعیف سفته بازی در بازارهای رقیب و سیاست‌های حمایتی دولت از بازار سرمایه از مهم‌ترین موضوعات اثرگذار بر رشد بازار سرمایه بوده است.

رئیس‌جمهور با مثبت خواندن حضور مردم در بازار سرمایه بر حمایت از این بازار تاکید کرد.

ارسال نظر