• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82279

اقتصادتایمز گزارش می دهد:

روزی آرام در تالار شیشه ای / شاخص کل در ارتفاع ۷۳هزار واحدی باقی ماند

اقتصادتایمز: در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل با رشد ۳۰۰ واحدی روز آرامی را در ارتفاع ۷۳ هزار واحدی سپری کرد.

دماسنج بازار سرمایه در معاملات سومین روز هفته از استراحت یک روزه برگشت و با افزایش ۳۰۰ واحدی مواجه شد.

به گزارشاقتصادتایمز، دماسنج بازار سرمایه که در معاملات روز گذشته بعد از یک شورع طوفانی به استراحت رفته و با افت ۱۰۰۰ واحدی شاخص مواجه شد، امروز از استراحت برگشت و به رشد محتاطانه و آرام خود ادامه داد.

به این ترتیب در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه فراز و فرود زیادی را تجربه کرد و در نهایت با ۳۰۰ واحد افزایش مواجه شد و به ۷۳ هزار و ۶۳۶ واحد رسید.

در بازار امروز شرکتهای مطرح بازار همچون تاپیکو، فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، مخابرات، ملی مس، گل گهر، ارتباطات سیار، پتروشیمی فناوران و شازند، به همراه ایران خودرو، گسترش نفت و گاز پارسیان، صندوق بازنشستگی و نفت بهران بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشته و در مقابل شرکتهای پالایشگاهی همچون پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه تبریز، سرمایه گذاری امید، چادرملو، بانک ملت و صنایع شیمیایی ایران با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

در بازار روز دوشنبه شرکتهای سرمایه گذاری صنعت نفت، ایران خودرو، تاپیکو و مخابرات از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکتهای پالایشگاه تبریز، اصفهان و مواد معدنی ایران بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

در بازار امروز بیش از ۶۷۴ میلیون سهم به ارزش ۳۸۰ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۳۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر