• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91307

وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد:

تامین مالی ۵۲۲ هزار میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تامین مالی بورس از ٤٢ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٨٤ به ٥٢٢ هزار میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید و امسال نیز افزایش خواهد داشت.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از سنا، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در مراسم نکوداشت پنجاه سالگی بازار سرمایه گفت: در این روز زمستانی ما در بهار بازار سرمایه قرار داریم و امیدواریم این بهار مداوم باشد و بورس در کنار نظام بانکی و بیمه مسیر توسعه اقتصادی را هموار کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تحولات بسیاری در بازار سرمایه رخ داده افزود: به ازای افزایش هر ١٠ درصد واحد سهام، نیم درصد به تولید ناخالص داخلی افزوده می شود.

کرباسیان اوراق اجاره، صکوک، بدهی و سایر ابزار های مالی را از جمله ضرورت های توسعه بازار سرمایه برشمرد و گفت: امید است همچنان به تنوع اوراق و ابزار های مالی افزوده شود.

به گفته وزیر اقتصاد تامین مالی بورس از ٤٢ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٨٤ به ٥٢٢ هزار میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید و امسال نیز  افزایش خواهد داشت.

وی همچنین به وضعیت شرایط نظام بانکی اشاره کرد و گفت: اخیرا بانک ها واگذاری دارایی های خود را آغاز کرده‌اند؛ فضای همکاری بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باعث شده این موضوع بعد از یک دوره تنفس تسهیل شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: به مدیران عامل بانک ها اعلام شده، بورس بهترین مکان برای عرضه دارایی‌ها است و  اکنون زمان آن فرارسیده است.

کرباسیان به کاهش ریسک سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم ریسک اعتباری ایران ۷ بود و در دولت قبل به ٦ و در روزهای گذشته به ٥ کاهش یافت. این کاهش ریسک موجب بهبود فضا برای جذب سرمایه خارجی می شود.

 وزیر اقتصاد بر لزوم اجرای استاندارد IFRS تاکید کرد و گفت: سازمان حسابرسی در حال تدوین استانداردهای IFRS است و تحقق این استاندارد در بورس شدنی است.

وی افزود: صورت‌های مالی بر اساس IFRS می تواند به جذب سرمایه خارجی و شفاف سازی کمک کند.

 

ارسال نظر