• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89819

در دیدار معاون امور خارجه استرالیا با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشورمان بر توسعه همکاری تجاری و گمرکی دو کشور تاکید شد.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در دیدار ریگ ولز، معاون امور خارجه استرالیا و محمد خزاعی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشورمان بر توسعه همکاری‌های تجاری و گمرکی دو کشور تاکید شد.

محمد خزاعی در این دیدار با اشاره به شرایط جدید ایجاد شده در اقتصاد ایران گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصادی دو کشور، حجم تجارت بین دو کشور کافی نیست.

وی افزود: کمیته مشترک اقتصادی بین دو کشور در حال تدوین مقدمات لازم برای دعوت از سرمایه گذاران فعال استرالیایی است، تا بتوانیم فرصتی برای همکاری آتی فراهم نماییم.

برپایه این گزارش؛ خزاعی ابراز امیدواری کرد که در این سفر سه توافق نامه ارتقای سرمایه گذاری، جلوگیری از مالیات مضاعف و توسعه همکاری گمرکی بین دو کشور تدوین شود.

معاون وزیر اقتصاد کشورمان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در وضعیت فعلی قصد داریم از تجارت به سمت سرمایه گذاری حرکت کنیم.

در ادامه این دیدار معاون امور خارجه استرالیا ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار گفت: پتانسیل های اقتصادی ایران بسیار بالاست و کشورش آمادگی دارد در سریعترین زمان ممکن ارتباطات اقتصادی خود را با ایران توسعه دهد.

"ریگ ولز" همکاری در حوزه های کشاورزی، معدن و آموزشی را از دیگر بخش های همکاری های دو کشور برشمرد.

ارسال نظر