• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89284

قادری:

استراتژی توسعه باید کاملا منطبق بر استراتژی اقتصاد مقاومتی باشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه در ساختار و ایجاد انگیزه در جهت فعالیت اقتصادی مشکلاتی داریم، گفت: لازم است استراتژی توسعه کاملا منطبق بر استراتژی اقتصاد مقاومتی باشد و این مهم به عنوان یک باور در میان مردم تقویت شود.

به گزارش اقتصادتایمز، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به این موضوع که جهاد اقتصادی ادامه دارد، اظهار داشت: باید در جهت تحقق جهاد اقتصادی تمام تلاش‌ها به کار گرفته شود و در مرحله اول باید اقتصاد را به عنوان الویت اصلی در کشور در نظر گرفت و توجه شود با حل مسائل و موضوعات اقتصادی بیشتر مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

 

وی افزود: امروزه اگر مشکلی در کشور ناشی از تورم و بیکاری و غیره داریم، همه و همه به مشکلات کشور در صحنه اقتصاد برمی‌گردد و باید تلاش بر این باشد با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در کشور، رتبه ایران در فضای کسب و کار ارتقا پیدا کند.

 

قادری در ادامه به موانع و مشکلات تحقق جهاد اقتصادی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ساختار و ایجاد انگیزه در جهت فعالیت اقتصادی مشکلاتی داریم. لازم است استراتژی توسعه کاملا منطبق بر استراتژی اقتصاد مقاومتی باشد و این مهم به عنوان یک باور در میان مردم تقویت شود که اقتصاد مقاومتی را نباید تنها در شرایط بحرانی دنبال نکرد.

 

وی اضافه کرد: زمانی که اوضاع کشور خوب می‌باشد نیز باید توجه داشته باشیم دشمنان بالقوه‌ای داریم و اگر از ظرفیت‌هایمان در جهت افزایش تاب‌آوری و مقاوم شدن اقتصاد استفاده نکنیم، در سال‌های سختی که گرفتار تحریم‌ها می شویم با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

 

نماینده مردم شیراز در خانه ملت ادامه داد: در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی و الزاماتی که دارد، باید تمام تلاشمان را بکار ببریم. لارم است از دانش و فناوری‌های نوینی که داریم در جهت تجاری‌سازی استفاده کنیم.

 

وی تصریح کرد: در جهت استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای باید تمام توان و تلاشمان را بکار بگیریم و از منابع و نعمات خدادادی که در اختیارمان است، به عنوان یک سرمایه ثابت در سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه زیرساخت‌ها و تبدیل ثروت‌های فناپذیر به ثروت‌های فناناپذیر همچون علم و دانش و نوآوری حداکثر استفاده را کنیم.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: باید کشورمان در جهتی حرکت کند با یک فضای آرام و آینده‌ای قابل پیش‌بینی برای سرمایه‌گذاران فراهم شود تا سرمایه‌گذاران ما تمایل و رقبت حضور در فعالیت‌های اقتصادی کشور را پیدا کنند.

 

قادری خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه منطقه‌ای و ایجاد توازن میان دهک‌های درآمدی مختلف تا ایجاد یک عدالت اجتماعی، انگیزه مشارکت برای عموم مردم فراهم می‌آید.

ارسال نظر