• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89194

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد

پرونده‌های کلان پولشویی و قاچاق ارز روی میز

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: هم اکنون چند پرونده کلان پولشویی و قاچاق ارز در این ستاد مطرح شده و در حال بررسی است.

به گزارش اقتصادتایمز، حبیب الله حقیقی در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران افزود : درباره این پرونده ها چون از نظر عددی ادعاهایی از طرف متهم وجود دارد مبنی بر اینکه در بعضی موارد مجوز دارد ، در مراحل دیگر این موضوع را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

وی اضافه کرد : قاچاق ارز با قاچاق کالا از نظر شکل و محتوا متفاوت است و ما در حوزه مبارزه با قاچاق ارز آسیب شناسی ها را انجام دادیم که یکی از آنها مصداق پولشویی و تبدیل پول کثیف به کالای قاچاق است.

 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ا رز و کالا گفت : در جلسه دیروز ستاد گزارش قرارگاه مبارزه با قاچاق سوخت و اقدامات این قرارگاه در دو تا سه ماه اخیر ارائه  شد که در یک مورد مجموعه لنج های 35 گانه قاچاق سوخت با  حدود دو میلیون لیتر گازوئیل قاچاق  کشف و تجهیزات آن جمع آوری شد.

 

حقیقی افزود: در سطح کلان در مبارزه با قاچاق سوخت به گونه ای عمل کردیم که در مقایسه با سال گذشته این قاچاق کاهش قابل توجهی داشته که جزییات آن را در گزارش پایان سال اطلاع رسانی خواهیم کرد.

ارسال نظر