• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88658

دولتمردان جوابگو باشند

آمار رسمی ثبت نام و انصرافی‌ها چه زمانی اعلام می‌شود؟

اقتصادتایمز: درحالی که بنابود بعد از اتمام دوره ثبت‌نام یارانه نقدی در فاز دوم، آمار تعداد ثبت نام و انصرافی‌ها اعلام شود، هنوز با گذشت ۶۰ ساعت از پایان نام نویسی ها آماری این این افراد در دست نیست.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از خبرگزاری دانشجو، با وجود اعلام مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها و تاکید شخص آقای نوبخت مبنی بر اینکه آمار تعداد افرادی که از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند، در همان شب پایانی ثبت نام یعنی روز شنبه به صورت دقیق اعلام می‌شود، اکنون با گذشت بیش از ۶۰ ساعت از اتمام مهلت ثبت نام هنوز آماری از تعداد افرادی که ثبت نام کرده و یا انصراف داده اند منتشر نشده است و ظاهرا بنا نیست کسی نیز مسئولیت این کار را بپذیرد.
پیش از این رسانه ها به دلیل تاخیر در انتشار این آمار خود به گمانه زنی هایی پرداختند که با واکنش شازمان هدفمندی یسارانه ها مواجه شد و این سازمان تاکید کرد هرگونه آمار درباره تعداد ثبت‌نام کنندگان و انصراف دهندگان در این مرحله حتما از سوی ستاد یا سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام خواهد شد.

البته روز گذشته معاون اجرایی رئیس جمهور از ناخوشایند بودن آمار ثبت شده در سایت رفاهی خبر داد و این خود نشان دهنده نزدیک به واقعیت بودن اخباری دارد که پیش از این توسط رسانه ها مورد انتشار قرار گرفته است.

البته «خبرگزاری دانشجو»، روز گذشته در گفت وگویی که با رجب رحمانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس داشت، وی به آمار خود که از طریق معاونت برنامه ریزی و نطپظارت راهبردی و همچنین وزارت اقتصاد و امور دارایی به دست آورده بود اشاره کرده و بیان کرده بود: چیزی در حدود ۷.۵ میلیون نفر در سامانه رفاهی ثبت نام نکرده و از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند که این تعداد حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود که گویا دهک اول را تشکیل می دهند.

به نظر می رسد از آنجایی که ثبت نام بیش از ۷۰ میلیون نفر از بین جمعیت ۷۷ میلیونی ایرانی خلاف پیش بینی‌های دولتمردان از تعداد ثبت‌نام کنندگان در این مرحله از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هاست، دولت در اعلام این آمار تعجیلی ندارد و در حال حاضر هیچ کدام از دولتی‌ها حاضر به قبول مسئولیت اعلام آمار رسمی انصرافی‌ها نشده‌اند.

ارسال نظر