• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88636

در هفتمین روز یارانه ای؛

ثبت نام متقاضیان یارانه با رقم آخر کد ملی ۶ آغاز شد

اقتصادتایمز: ثبت نام هفتمین گروه از متقاضیان دریافت یارانه نقدی از ساعت ۲۴ امشب آغاز شد و افرادی که رقم سمت راست کد ملی آنها عدد ۶ است، می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش اقتصادتایمز، در هفتمین روز ثبت نام، سرپرستان خانوار متقاضی یارانه نقدی تا ساعت ۲۴ فرصت دارند با مراجعه به سامانه refahi. ir برای دریافت یارانه نقدی نام نویسی کنند.

براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها متقاضیانی که به اینترنت دسترسی ندارند با همراه داشتن کد ملی خود و اعضای خانوار، شماره حساب و کدپستی می توانند به دفاتر پیشخوان دولت، دفاتر پست، پلیس + ۱۰، شعب بانک ملی، شعب بانک رفاه کارگران، مراکز و دفاتر کمیته امداد، سازمان بهزیستی و دفاتر فناوری اطلاعات روستایی مراجعه و ثبت نام کنند.

تاکنون ثبت نام از متقاضیان یارانه که رقم سمت راست کد ملی آنها صفر، یک، دو، سه، چهار و پنج بوده، انجام شده است.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از مردم خواسته است که با توجه به اینکه تا پایان ثبت‌نام امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات وجود ندارد، در ثبت مشخصات خود دقت کافی را اعمال کنند.

همچنین دولت عنوان کرده است، منابع حاصل از انصراف متقاضیان در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها برای بهداشت، درمان، سلامت، حمل ونقل عمومی، ‌ تولید و اشتغال صرف خواهد شد.

کسانی که ثبت نام کرده و حالا می‌خواهند انصراف دهند در روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین می‌توانند وارد سایت شده و انصراف دهند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت اظهار داشت: بعد از اینکه ثبت‌نام‌ها انجام شد و مبالغی که ناشی از انصراف خانوارها به دست آمد، می‌توانیم بفهمیم از این انصراف چقدر منابع عاید دولت می‌شود و همچنین از منابع دیگر مانند بودجه عمومی که در تبصره ۲۱ هدفمندی تصریح شده بالغ بر ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان داریم و در این تبصره تعیین شد، باید در حد ۴۸ هزار میلیارد تومان از اصلاح قیمت‌ها منبع کسب کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: ‌این سه منبع کنار هم قرار می‌گیرد و مصارف را تعیین می‌کند، می‌دانیم که به ۷ هزار میلیارد تومان مصارف داریم که به تولید ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن برای هزینه بهداشت و درمان خواهد شد و ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن به صورت نقدی در میان خانوارها توزیع خواهد شد.

ارسال نظر