• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88558

بیژن زنگنه:

سهم هر ایرانی از پرونده بابک زنجانی؛ ۱۱۰ هزار تومان است

اقتصادتایمز: وزیر نفت درباره آخرین وضعیت وصول بدهی‌های نفتی ایران، گفت: وزارت نفت هنوز پیگری پرونده بابک زنجانی بوده و هنوز معتقد است که سهم هر ایرانی از پرونده بابک زنجانی حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

به گزارشاقتصادتایمز، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت وصول بدهی‌های نفتی ایران، گفت: وزارت نفت هنوز پیگری پرونده بابک زنجانی بوده و هنوز معتقد است که سهم هر ایرانی از پرونده بابک زنجانی حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

وزیر نفت همچنین در خصوص بدهی نفتی نیروی انتظامی به شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرد: نیروی انتظامی حدود ۱۹۰ میلیون دلار به شرکت ملی نفت ایران بدهی دارد که در حال پیگیری وصول این بدهی نفتی هستیم.

رونمایی از دیپلماسی انرژی ایران

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در تشریح دیپلماسی انرژی ایران، اظهار داشت: در طول چند ماه گذشته از مدل جدید قراردادهای نفتی کشور رونمایی شده و در حال بررسی نظرات کارشناسان داخلی و خارجی هستیم.

این مقام مسئول همچنین از تدوین بسته‌های جدید سرمایه گذاری در طرح‌های نفت و گاز کشور خبر داد و افزود: قرار است این طرح ها در قالب قراردادهای نفتی عملیاتی شود.

وی با اشاره به مذاکره و تعامل با شرکت‌های نفت و گاز خارجی، بیان کرد: مذاکره با شرکت‌های نفت و گاز خارجی ادامه دارد.

آخرین وضعیت عرضه نفت در بورس

زنگنه درباره آخرین وضعیت عرضه نفت خام در بورس هم توضیح داد: دستوراتی به منظور عرضه نفت در بورس صادر کرده ایم که به زودی چند هزار بشکه عرضه نفت در بورس آغاز می شود.

وزیر نفت با اعلام اینکه هم اکنون عملیات و کارهای تکنیکی به منظور عرضه نفت در بورس در حال انجام است، تبیین کرد: باید شرایط برای خرید و بارگیری نفت توسط بخش خصوصی از بورس فراهم شود.

ساخت ۱۰۰ جایگاه تک تلمبه‌ای بنزین

این عضو کابینه دولت با اشاره به توافق انجام گرفته با شهرداری تهران برای ساخت جایگاه های سوخت تک تلمبه ایف گفت: قرار است تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۳ مطالعه ساخت این جایگاه ها و تدوین یک برنامه عملیاتی به پایان برسد.

به گفته این مقام مسئول، با توافقی که با شهرداری تهران انجام گرفته، ساخت ۱۰۰ جایگاه تک تلمبه‌ای بنزین در تهران در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به افزایش نرخ کارمزد فروش سی. ان. جی، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ کارمزد توجیه اقتصادی ساخت جایگاه‌های گاز با سرمایه گذاری بخش خصوصی را افزایش می‌دهد.

ارسال نظر