• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88523

مسعود نیلی:

قیمت حامل‌های انرژی به صورت همزمان افزایش نخواهند یافت

اقتصادتایمز: مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور شب گذشته با حضور در برنامه پایش به تشریح فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها پرداخت.

به گزارشاقتصادتایمز، مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور با تصریح بر اینکه فاز دوم هدفمندی با شیب کند اجرا می‌شود، گفت: قرار نیست قیمت حامل‌های انرژی به صورت یکجا و همزمان افزایش یابد.
وی با تصریح بر اینکه فاز دوم هدفمندی با شیب کند اجرا می‌شود، گفت: قرار نیست قیمت حامل‌های انرژی به صورت یکجا و همزمان افزایش یابد.

نیلی گفت: دولت قبل باید به مردم ماهانه ۱۵ هزار تومان یارانه پرداخت می‌کرد نه ۴۵۵۰۰ تومان.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه وضعیت بازار انرژی در کشور بحرانی بوده و باید با افزایش معنادار قیمتها اصلاح شود، گفت: رقم تورم بهمن ماه بسیار پایین و تنها ۰.۴ درصد بود. کاهش نرخ تورم در چند ماه گذشته هم به دلیل آرامش اقتصادی و هم به دلیل انضباط مالی دولت بوده است.

نیلی با اعلام اینکه پرداخت یارانه های نقدی ۱۶ هزار میلیارد تومان کسری دارد، رقم یارانه های نقدی را بیش از بودجه عمرانی کشور دانست و گفت: پرداخت یارانه نقدی یکسان در ایران در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

وی درباره سازوکار حذف یارانه پردرآمدها گفت: شناسایی اموال و دارایی‌های تک تک مردم کار درستی نیست.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور از صدا و سیما خواست کمپین نه به یارانه‌ها را راه‌اندازی کند.

نیلی با تاکید بر اینکه فاز دوم هدفمندی با توجه به برنامه کنترل نرخ تورم اجرا می‌شود، گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی با توجه به برنامه مهار تورم انجام خواهد شد.

وی در ادامه گفت: گشایش اعتبار ۳۰ درصدی تا جایی که اطلاع دارم در حال اجرا است.

مشاور رئیس‌جمهور در پایان این برنامه درباره نام بابک زنجانی از کلمه رانت، درباره مسکن مهر کلمه تورم و درباره نام یارانه نقدی از کلمه کسری یاد کرد.

ارسال نظر