• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88095

سرپرست دفتر سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: بر اساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی که به کلیه بانک های کشور ابلاغ شده است سرمایه گذاران خارجی می توانند سرمایه نقدی خود را از طریق صرافی بانکها وارد کرده و تحت پوشش قانون حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به ثبت رسانند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، ابوالفضل کوده ای با شاره به سیاست‌های حمایتی دولت برای جذب سرمایه خارجی، اظهار کرد: بر اساس راهکارهای جدید اتخاذ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل مشکلات ورود سرمایه خارجی و ثبت آنها تحت پوشش حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی، بانکها مکلفند راسا نسبت به خرید ارز سرمایه گذاران خارجی یا از طریق صرافی مربوطه اقدام کنند و پس از تبدیل به ریال به نرخ روزانه ارز(اعلامی از سوی بانک مرکزی)، اطلاعات لازم برای ارائه پوششهای حمایتی را به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ارسال کنند. وی خاطر افزود: بدین ترتیب سرمایه گذاران خارجی می توانند با مراجعه به هریک از بانکها هماهنگی لازم جهت ورود ارز از طریق صرافی بانک مربوطه را به انجام رسانند.

به گفته وی، تاکنون ارز وارد شده از طریق صرافی ها قابلیت ثبت تحت پوشش حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی را نداشته که با تصمیم و ابلاغیه جدید این امکان برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است.

ارسال نظر